| Anaisssss a întrebat:

Mi-am cumpărat ulei de ricin cu vitamina A pentru păr. Întrebarea este:cum se face masca?

Răspuns Câştigător
8 răspunsuri:
| MinniePearl a răspuns:

Cu un galbenus de ou, ulei de masline si desigur, leiul de ricin.Il aplici pe parul nespalat si apoi iti pui o folie de alimente in cap foarte strans si stai o ora. Apoi te speli pe cap si voila!

| Anaisssss explică:

Se aplica pe parul ud? In ce cantitati?

| selysol a răspuns:

Hey amesteci intr-un bol ulei de ricin miere si un ou amesteca bine si aplica pe parul uscat si asteapta 30 de minute sau o ora in functie de cat timp ai la dispozitie apoi iti limpezesti parul si il speli binewinking p.s seara poti sa iti masezi usor radacinile cu uleiul de ricin cand ai parul uscat si dormi asa cu el iar dimineata il limpezesti si il speliwinking bafta

| Mandarina888 a răspuns:

2 linguri de ulei de ricin, 10 picaturi de vit A si 2 LG de miere de albine!

| daniela1997 a răspuns:

Buna eu de obicei imi faceam asa :inainte cu vreo jumatate de ora ca sa fac baie sau o ora depinde cit timp ai tu cit mai mult cu atit mai bine imi masam bine capul cu ulei si apoi il spalam atit, Succes, Funda? tongue

| madalinaioana08 a răspuns:

Amesteci uleiul de ricin cu vitamina A uleioasa si un galbenus de ou si eventual ulei de masline!

| Pikachuuu a răspuns:

Daca ai de gand sa mergi sa lucrezi in alta tara medicina.

| Pikachuuu a răspuns (pentru Pikachuuu):

Ok. Am o problema mi s-a postat raspunsul la o alta intrebare... Deci scuze.