| anonim_4396 a întrebat:

Mi-am cumparat Zineryt si vreau sa stiu cum trebuie sa il aplic.adica pe toata fata sau doar pe cosuri? si cum actioneaza? doar le face sa dispara pe moment sau previne aparitia lor sau nu e bun de nimic?

Răspuns Câştigător
| Sunshinee a răspuns:

In general, Zinerytul e bun pentru cosuri de abia aparute, cu lichid in ele. Nu aplici pe toata fata, aplici pe cosul respectiv dupa ce ti-ai curatat tenul in prealabil. Eu ma dau la culcare de obicei, e foarte amar si nu prea vreau sa ies afara si sa ma pupe lumea cu solutia pe fata laughing. Pe mine m-a ajutat mult, acum depinde de tenul fiecaruia. Ce face el de fapt, e sa le usuce. Apoi, daca tu continui sa iti cureti tenul (eu folosesc un sapun de la sebamed), o sa treaca. Bafta! (:

5 răspunsuri:
| aиdяaaa●• a răspuns:

Trebuie aplicat doar pe cos, nu pe toata fata pentru ca asa se extind si o sa-ti apara mai multestraight faceIl aplici dupa ce ti-ai curatat tenul.Eu folosesc un gel de curatare a fetei, dupa care il aplic pe cosuri, de 2 ori pe zi:dimineata si seara.In general usuca fata, deci ar trebui sa folosesti si o crema hidratanta.Eu n-o folosescbig grinSi da, previne aparaitia cosurilorwinking
Nu regret ca am dat banii pe el, imi este folositor.Acum depinde de tenul fiecaruiawinking

| sefata a răspuns:

Aplici pe toata fata! dar nu te astepta sa aiba efect dupa prima aplicare! succes!batting eyelashes>.

| andrei a răspuns:

Pe mine nu ma ajutat deloc ma dadeam in fiecare zi si imi usca pielea foarte tare aba puteam sa imi misc gurasad

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am si eu dar nu prea functioneste, zic ca ma dat bani degeaba

| Iulia_7450 a răspuns:

Eu ma duc la dermatolog si-mi da gratiswinking...la inceput am folosit si eu Zineryt. dar fata era prea uscata.si m-am dus inapoi la dermatolog si mi-a dat Skinoren.numai ca la inceput te mananca fata ff tarelaughing. da nu pot sa ma scarpinlaughing. da e f bun.adica mie imi place mai mult Skinoren(bine ca mi l-a recomandat sa-l folosesc si dimineata si seara. dar numai seara il folosesc pentru ca dimineata ma mai dau cu fond de ten)...si ca sa numai cheltuiti bani aiurea pe la farmacii. duceti-va la medicul de familie.si va da trimitere la dermatologwinking. bye:*