| BalonnasheDeSapun a întrebat:

Mi-am facut de curand parul.L-am decolorat si mi-am dat la salon cu albastru de metil si cu vopsea negru albastruie. Am facut baie si a ramas un verde deschis cu albastru deschis si blond/de la decolorare. Ce sa fac ca sa il fac blond de tot. ca m-am spalat pe varfuri si tot nu se duce... adica se duce dar foarte greuu. da-ti-mi o solutie sa il fac in scurt timp blond.
fara sa il decolorez din nou

6 răspunsuri:
| Patry a răspuns:

Spala-te de mai multe ori pe cap, si dupa aceea decoloreaza-te(daca esti vopsita cu pudra) / vopseste-te (daca ai blond din vopsea) din nou, a; tceva nu ai ce sa faci :*

| MilkshakeShake a răspuns:

Albastrul de metil se duce foarte greu. Si eu mi-am facut peste par saten si a iesit un verde extraordinar dar mi-a luat cam 4-5 spalari sa se duca.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Albastru de metil se duce dar vopseaua e cea care distruge pigmentul parului si nu se va spala neam. Ea se va spalacii si isi va pierde din intensitate in timp. Tin sa mentionez ca eu am fost vopsita acum 2 ani roscat cupru si nu m-am mai vopsit, acum partea vopsita e blonda. Nu o sa se duca decat cu foarfeca.

Poti eventual sa-ti iei vopsea direction de pe gotica.ro si sa-ti tot faci varfurile verzi, turcoaz, albastre pana se duce partea vopsita. Sau sa-ti uniformizezi culoarea.

| shippuden a răspuns:

Saracuta de tine, cum poti rezista asa?

| KindduOullie a răspuns:

Vopsea blonda o folosesti de 2-3 de ori cat crezi cai nevoie

| gabriella12 a răspuns:

Nu ai ce sa ii faci decât sa îl decolorezi ca sa poti aplica, eventual, o vopsea blonda.