| CEstLaVie a întrebat:

Mi-am luat benzi de epilat dar nu stiu sa le folosesc as dori niste detalii

Răspuns Câştigător
| IloveME a răspuns:

De obicei benzile de epilat se incalzesc in palma printr-o frectie rapida de 1-2 minute, deslipesti benzile, aplici una dintre ele pe zona dorita, apesi cu palma usor ca sa fi sigura ca a acoperit toate firele de par si cu o rapiditate foarte mare tragi ( daca nu vei simti durerea fiecarui par smuls)
Cat despre rosire, eu am un fel de gel intr-un fel de manusa care se pune in congelator ca sa inghete si ajuta ca usturimea si rosata sa dispara!
Succes si sa nu suferi multwinking!

10 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Vezi instrucțiunile din interiorul cutiei.
Se freacă între palme, se dezlipesc, se aplică în sensul firelor de păr, se presează și apoi energic se trage în sens invers!
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
De obicei, ar trebui să aibă ceva instrucţiuni de folosire,
http://forum.desprecopii.com/....../topic.asp
Te pup!

| CrazzzyA a răspuns:

De obicei exista instructiuni de folosire pe astfel de produse sau?

| NagatoTenseiHD a răspuns:

Cauta pe wikipedia =]]]

| CEstLaVie explică:

Ok

| CEstLaVie explică:

Sau?

| CEstLaVie explică:

Vroiam sa stiu dupa ce epilez zona sa nu se inroseasca sau altceva

| Danyelytha a răspuns:

Au instructiunile pe cutie.

| GlossyBabe a răspuns:

Dupa ce epilezi zona pune pe un servetel de bucatarie(astea sunt singurele care nu se destrama rapid)niste ulei de masline si fa-te pe zona epilata! Eu zic sa incerci ceara care se incalzeste si benzile simple pentru ceara! Sunt mult mai bune si tin mai mult! Daca mai ai intrebari iti raspund cu placere! Fundiiita?

| Pufulete16 a răspuns:

Salut!
Si eu m-am epilat cu benzi (de la Veet cu incalzire in palma) dar nu sunt bune de nimic. Trebuie sa le freci cateva minute in palma aplici si tragi.
P.S. Eu nu am fost multumita, dar sper ca te-am ajutat