| anonim_4396 a întrebat:

Mi-am luat o pensula pentru fard de pleoape, e cu 2 capete. stiu ca una e pentru ochi dar la celalt capat e tot un fel de pensula mai subtire cu fire fine.imi poate spune si mie cineva pentru ce e?

Răspuns Câştigător
| Lili_9579 a răspuns:

Daca firele sunt foarte subtiri si lungi, e pentru eyeliner lichid, daca arata ca o pensula de scris. Poti umezi pensula si sa o folosesti de fapt cu orice culoare de fard pulbere sau chiar presat pentru a aplica conturul ochilor.
Daca e plata si mica pensula, cel mai probabil e pentru buzewinking

1 răspuns:
| Oxanna a răspuns:

Depinde, ori pentru luciu de buze, daca firile sunt intr-o oarecare forma de dreptunghi, adica sunt mai,, lipite'' daca nu, poate fi pentru blush sau fond de ten...winking