| anonim_4396 a întrebat:

Mi-am luat solutie pentru suvite..castellani.
Bun deci cum se aplica?
Si nu vreau tot parul vreau doua suvite cam asa.
Fundaa :* happy big grin

6 răspunsuri:
| AikkoxD a răspuns:

Se aplică la fel ca şi albastrul de metil sau violetul de genţiană.
http://www.tpu.ro/......atura-sau/
Doar că: pe păr brunet, se vede un roşu închis, se observă la soare şi se curăţă la vreo 2-3 spălări.
Păr şaten, se vede un roşu mediu, se curăţă la 4-5 spălări, iar pe părul blond vopsit iese roşu aprins şi ţine destul de mult. La fel ca albastrul de metil, pătează puţin părul, rămâne roz, dar se curăţă în final. Pe părul blond natural nu ştiu cum iese.

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Pui pe cap o punga de plastic, in care faci cate o gaurica prin care scoti suvitele pe care le doresti vopsite. Aplici solutia pe suvitele scoase prin gauri, deasupra pungii, restul ramanand ca inainte.

| mona01 a răspuns:

Maica-ta nu te lasa nici cu ruj pe buze, dar te lasa cu suvite?! si apropo asta cu soluta ai luat-o de la mine fiindca ti-am zis ca in vara mi-am facut :3

| Mable009 a răspuns (pentru mona01):

In primul rand ma lasa cu ruj si nu am luat-o de la tine mai mult la noi in clasa aproape toate fetele si-au facut suvite si am zis sa incerc si eu

| Mable009 a răspuns (pentru mona01):

Bine solutia castelani tu mi-ai spus-o...numele laughing

| bruxandraa a răspuns:

Uita-te pe cutie cum se foloseste, pentru suvite, iei portiuni mici de par si dupa ce aplici vopseaua sau solutia ce ai tu pe ele, le imbraci, vorba vine, in folie de aluminiu. Nu am folosit Castellani deci nu stiu cum se aplica sad Sper sa te descurci!