| DaciaRomania a întrebat:

Mi-aș dori tare mult sa port vreodată o asemenea ținută mai super retro, dar nu știu dacă aș avea curajul sa ies pe stradă așa, adică să nu mă fac de râs! Ce sa fac? Idei! Mulțumesc

https://dic.academic.ru/pictures/wiki/files/83/Sailor-fu ku_for_winter.jpg

10 răspunsuri:
| Korkodeln a răspuns:

Genul asta de costumatie nu e de purtat zi de zi, se poarta cand faci cosplaying la ComicCom (ai ratat, a fost 13-15 Septembrie la noi), la petreceri cu costume, sau de Haloween.

| DaciaRomania explică (pentru Korkodeln):

Deci cam doar atât?

Bula
| Bula a răspuns:

In ziua de azi, te poti imbraca si iesi pe strada cu orice imbracaminte.
Mirarea oamenilor nu va fi mai lunga de 5 minute.

| Korkodeln a răspuns (pentru DaciaRomania):

Din pacate la noi da, si sa vezi la ComiCon ce comentarii de cacao aveau fetele care veneau deja imbracate, unele prefera sa se schimbe acolo.

| DaciaRomania explică (pentru Bula):

Eu cred că m-ar privi cam ciudat mai mult de atât....nu știu ce să zic.....de aia intreb

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Tu te-ai simti ciudat? Dar aia care ies imbracati in caini, pisici, etc si merg in 4 labe? Daca crezi ca-ti sta bine, imbraca-te! Sunt sigur ca oamenii destepti vor aprecia si, apoi, nu traiesti cu lumea. Important este cum te simti tu. Nu vezi ca idiotii, din spirit de turma, se imbraca la fel cu altii, desi nu le sta bine?

| kalasnicov22 a răspuns:

Daca psihiatrul ti-a dat ok, nu vad de ce nu te poti imbraca asa.La ce intrebari ai pe site-ul asta cred ca o sa apara pe toate manualele de psihiatrie in cativa ani.

Bula
| Bula a răspuns (pentru DaciaRomania):

Am vazut asemenea imbracaminte, dar si mai ciudate pe strazi si nimeni n-a comentat.

| IL0VEDINER0 a răspuns:

Ai dreptul sa iesi afara cum vrei tu si in ce imbracaminte vrei tu. Care este problema daca se uita la tine ciudat? La mine s-au uitat ciudat pentru ca am mers impreuna cu iubitul meu la biserica... Nu ii lua in seama si mergi cu capul inainte

| DaciaRomania explică (pentru Bula):

Până la urmă sunt niste haine gen marinar...