| CreepyDarkness a întrebat:

Mi-au aparut bubite mici pe fata sunt albe.Nu cred ca sunt cosuri.Sunt foarte mici.Si am si pe piept, maini. picioare.Ce as putea face? Sunt de la caldura sau transpiratie?

Răspuns Câştigător
| AllMightyGod a răspuns:

Nu se poate spune cu exactitate. Poate fi o reactie alergica la ce ai mancat sau la praf si polen. (daca faci febra, poate fi varsat de vant)
Incearca sa faci dus dimineata si seara folosind un sapun Dove, sa nu iti usuce pielea excesiv. Imbraca ceva lejer, exclus sinteticele (incearca un bumbac subtire, racoros).
Daca nu iti trece (amelioreaza) in 2 zile, mergi la un doctor dermatolog.
Nu ai voie : sare, ciocolata neagra, oua, paine alba, paste fainoase (continut de gluten), prajeli (pentru 3 zile mananca numai fiert sau copt).

5 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Poate e alergie la soare, exista boala asta. cel mai bine e sa mergi la un dermatolog sa iti zica exact ce ai si sa iti recomande un tratament eficient.

| laur_6869 a răspuns:

Sunt de la transpiratie. Nu iti face griji iti vor trece in cateva zile daca nu le rupi happy

| laur_6869 a răspuns:

Sunt de la transpiratie, daca nu le rupi iti vor trece in cateva zile happy

| KaderDW a răspuns:

Desigur ca e nevoie de mers la medic dar am avut si eu si mi-au trecut la mine au aparut de la soare se mai numeste -boala ciupercii o poti trata cu miere pui acolo unde ti-a iesit si faci de 2 ori pe zi Succes :*

| AndreAndLove4ever a răspuns:

Buna!
Si mie mi-au aparut mai demult, ca un semn al unei alergii...contacteaza medicul si asigura-te ca nu e nimic grav!

:*