| PeAcE a întrebat:

Mi-au aparut niste bubite pe limba. Sunt roz si rosii. Mama zice ca ar putea fi de la sare. Adevarul este ca eu nu prea mananc sarat, dar acum vreo 2 zile am cumparat o punga de Jackpot si am mancat singura o jumatate de punga si mie-mi place sa le tin pe limba. Chiar nu stiu de la ce altceva ar putea fi si, sincera sa fiu imi e cam frica. Ce credeti ca ar putea fi? Ce imi recomandati sa fac?

3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Badijonează limba cu glicerină boraxată și dacă nu apare nicio ameliorare în următoarele 24 de ore, mergi la medicul de familie!
Pa, pa.

| nashu40 a răspuns:

Buna!
Nu are de ce sa iti fie frica,ce ti-a aparut tie pe limba se numesc afte, daca nu ma insel si-ti vor trece cu siguranta. Nu cred ca sunt de la sare, dar cu siguranta ai pus mana pe pieptene si nu te-ai spalat apoi ai mancat ceva. Categoric majoritatea aftelor pe limba au aceasta cauza. In cateva zile vor trecewinking
Sanatate!

| SenioritaTeePupaceşte a răspuns:

E de la Jackpot, nu mai manca pana iti trece si apoi incearca sa mananci dar limitat si nu mai tine pe limba! Daca ti se intampla la fel nu mai manca Jackpotwinking