| issa69 a întrebat:

Mi s-a rupt o unghie cu gel când am incercat s-a deschis congelatorul de la magazin. Am sunat la salon și mai au loc de-abia pe 15 luna asta. Eu trebuie sa ma duc la o nuntă sâmbăta, și nu ma pot duce cu unghia ruptă. Ce pot sa fac?

6 răspunsuri:
| Lupică27 a răspuns:

E o adevarata tragedie! Eu deja am intrat in depresie iar cand am auzit de unghie!

| LisaJulie a răspuns:

Este acelea singurul salon din orașul tău! Cu siguranță mai sunt și altele unde poți sa suni sa îți faci programare

| Mădăd26 a răspuns:

Lipeste-o cu lipici special sau superglue pentru sambata. Sau încearca sa gasesti un alt salon/fata care se poate ocupa de unghia rupta

| CIVIC1 a răspuns (pentru Mădăd26):

Superglue e foarte toxic pentru corpul uman si se absoarbe prin piele. Acest adeziv are practic in compozitie un alt tip de cianura.
Ati fost constienta de acest aspect cand ati facut recomandarea?

| Mădăd26 a răspuns (pentru CIVIC1):

Pentru o zi, doua nu moare nimeni, stati linistit/a. Cand eram mici nu se mai intampla nimic cand ne lipeam toate fetele unghiile cu superglue/lipici.

| Torrpi a răspuns:

Sa le dai pe toate jos.