| alwaysStyles a întrebat:

Mi s-a rupt un dinte din fata si am mers la dentist sa mi-l plombeze, dar dupa am observat ca solutia cu care mi l-a plombat e mai inchisa la culoare decat dintele meu. Iar intrebarea mea e ce as putea face sa ai fac de aceasi nuanta, sa mai deschid solutia aia la culoare?

3 răspunsuri:
| minrest a răspuns:

Odata ce materialul e mai inchis, nu mai ai ce face. E greseala dentistei. Sa stii ca nu se observa. Buna seara.

| OoBunnyoO a răspuns:

Nu ai ce sa mai faci, decat sa ceri sa o inlocuiasca. Pe viitor, mergi la alt dentist.

| TrăieşteClipa a răspuns:

Dentista incompetenta.
La mine chiar daca plomba a fost in spatele dintelui mi-a cautat culoarea exacta.
Avea un esantion de culori si le punea pe langa dinte pana cand a gasit una identica.