| anastasiiiiiiiaaaa a întrebat:

Mi s-au ingalbenit unghiile din cauza ojei:d sad. Stiti ceva tratamente homemade pentru asta? Dau Funda love struck

Răspuns Câştigător
| Bojthe a răspuns:

Buna Gossip pentru ingalbenirea unghiilor poti sa iti tii mainile aproximativ 5-10 minute in: apa amestecata cu cateva picaturi de lamaiehappy
Chiar functioneaza' eu folosesc asa ceva si in plus iti intareste unghiile.
Funda?

5 răspunsuri:
| BruneTTe a răspuns:

Sau poti lua pila si le pilesti suprafata. Vor fi foarte frumoase pe urma.

| Cameliaa12 a răspuns:

In jumatatea stoarsa de la o lamaie bagi degetele in interiorul ei si tii asa timp de macar 15 minute, pentru ambele maini... apoi clatesti si dai cu crema de maini... pentru alte detalii de ingrijire a unghiilor, mai poti citi aici: http://www.frumusele.ro/......or-tale/27

| JustMe11 a răspuns:

Pasta de dinti este foarte buna
si
Zeama de lamaie.
Ambele elimina petele iar unghiile vor arata mult mai sanatoase.
Fundita? :-)

| Lasatunumele a răspuns:

Spala-te pe unghii cu apa oxigenata. Functioneaza 100%. funda?big grin

| Oana_9831 a răspuns:

Era oja rosie? Am patit-o si eulaughing Nu te mai face cu oja rosie o perioada de timp.Incearca sa te cureti de oja cu o foarfecuta, si in acest mod ti se va lua acea "ingalbeneala" de pe unghii dupa care poti sa te faci cu orice oja vrei tu:*:*funda?:X