| 070Alexa a întrebat:

Mi se electrizeaza parul imediat dupa ce ma perii dupa ce ma usuc cu foehnul dupa ce imi pun bentita dupa ce ma fac cu placa...De ce si cum pot sa remediez problema

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
4 răspunsuri:
| Mangustă a răspuns:

Nu cred ca exista sampon sau ceva special pentru asemenea par pentru ca si mie mi se intampla uneori. Uite niste sfaturi: -Te usuci putin cu foehnul (chiar asa se scrie?! straight face) si apoi te descurci bine cu peria cat parul e inca umed. (ai grija sa nu fie prea ud totusi, deoarece are tendinta mai mare sa se rupa)
-cand te piepteni in mod mormal poti sa umezesti putin peria si apoi sa ti-l aranjezi
-eventual mai poti folosi ceara pentru par, dar in cantitati foarte mici si sa fie de buna calitate. O aplici pe par dupa ce te-ai uscat si nu la radacini pentru nu a turtii coafura, apoi iti aranjezi din nou parul cum vrei
Bafta

| Quanah a răspuns:

Nu esti singura care pateste asta. laughing Am vazut niste spray-uri pentru parul electrizat. Cu efect anti-static laughing ca pentru mobila

| my23ro a răspuns:

Eu folosesc un ulei special de la Wella. Il poti achizitiona de la saloanele de coafura care folosesc produse de la Wella.
Este un ulei cu care ma dau pe par dupa ce ma spal cat inca este ud parul. Pe urma imi usuc parul si il intind cu placa si nu se mai electrizeaza. Doar sa nu exagerezi si sa pui prea mult, atunci incarci parul si nu ai mai facut nimic.
Pretul este in jur de 55 de Ron la salonul de la care il cumpar eu.

| aleksia1 a răspuns:

1.sa ai mereu servetele umede la tine, de preferabil fara un miros prea... puternic
2.perie de par cu ioni.se gaseste in magazinele altex etc. si e ff buna am si eu si sunt multumita de ea
3.incearca produse de par...cred ca functioneaza uleiurile de par care ti-l hidrateaza...le gasesti usor in revistele oriflame sau avon ( am zis de astea pentru ca is mai usor acesibile )
SUCCES! funda?