| SchiZz20CMrecords a întrebat:

Mi se pare o rusine faptul ca am 17 ani si inca nu stiu sa merg pe tocuri deloc.
Pe sandalute sau cizme cu toc de 5 cm simt in permanenta ca pic si ca mi-as rupe gatu cu ele. Sa numai vorbesc de restul de 10-15 cm nici nu indraznesc sa ma incalt.
Nu am purtat in viata mea deoarece sunt inalta pentru varsta mea ( 1,75) si cu ele as arata cat o camila.
Dar .vine majoratul meu si vreau sa fiu cat mai eleganta si feminina.
Intrebarea mea este cum pot face sa invat sa merg pe tocuri ? stiti un truc ceva care m-ar putea ajuta ?Voi fetelor cum ati invatat ?
V-as fi recunoscatoare ! Fundita

41 răspunsuri:
| IMC90 a răspuns:

Detest femeile feminine si ma pipi pe feminitatea lor.

Important e sa fii cat mai naturala. Femeile care vor sa para feminine sunt penibile. La fel si barbatii care vor sa fie masculi feroce.

| SchiZz20CMrecords explică (pentru IMC90):

Cine a pomenit de naturalete aici?
adica sa fiu femeie si sa arat ca un barbat sau cum thinking
nu ti-a cerut nimeni parerea si doi la mana nu cred ca intereseaza pe nimeni ce urasti tu happy
P. S,, pipi-te in alta parte,,

| IMC90 a răspuns (pentru SchiZz20CMrecords):

Neah, aici imi place sa ma pipi

daca nu-ti convine, nu te mai uita rolling on the floor sau, intoarce-te cu spatele!

| SchiZz20CMrecords explică (pentru IMC90):

Du-te si i-ati pensia.

| IMC90 a răspuns (pentru SchiZz20CMrecords):

Imi dai bani?

| SchiZz20CMrecords explică (pentru IMC90):

Ti-as da alceva da nu sunt baiat :d

| IMC90 a răspuns (pentru SchiZz20CMrecords):

Vrei sa-mi dai pi**a? Sa stii ca nu ma supar, mai ales daca e gratis

| SchiZz20CMrecords explică (pentru IMC90):

Eu ma refeream la bere ...numa la prostii iti sta capuwinking

| IMC90 a răspuns (pentru SchiZz20CMrecords):

E buna si aia

| SchiZz20CMrecords explică (pentru IMC90):

Ma gandeam eu.

| raluk27 a răspuns (pentru IMC90):

Si mie mi se par penibile femeile care se imbata si ragaie a bere, sunt paroase, injura doar pentru ca e cool, au un mers parca se duc la prasit, si mananca seminte cot la cot cu baietii. N-o sa pot face niciodata diferenta intre astfel de fete si "barbati ai cavernelor".

| IMC90 a răspuns (pentru raluk27):

Eu nu injur pentru ca e cool

Si nimeni n-a zis ca o femeie trebuie sa fie neingrijita. E o diferenta intre a te ingriji si a incerca sa pari femeie fatala. Mai de graba flirtul mi se pare inapoiat si penibil. N-am inteles niciodata de ce trebuie sa flirtez cu una inainte s-o phut. Ce, se umezeste mai bine?

| IMC90 a răspuns (pentru raluk27):

''au un mers parca se duc la prasit''

tare asta rolling on the floor

da si pitipoancele alea care merg de parc-ar avea un bat in cur cum ti se par? rolling on the floor

| raluk27 a răspuns (pentru IMC90):

Ideea e ca in felul asta "se lasa". Daca te comporti ca porcul, o sa o ai la pat doar daca e beata sau drogata.

| raluk27 a răspuns (pentru IMC90):

Mai, cel putin atrag privirile in sensul bun. Numai ca atitudinea foarte naturala de care vorbeai mai sus nu o sa te ajute sa depasesti limita de "hai sa fim doar prieteni".

| IMC90 a răspuns (pentru raluk27):

Da nu ma intereseaza absolut deloc starea ei mentala cand e in pat. Daca e beata si drogata cu atat mai bine, nu trebuie sa-i mai zic tamepnii pe care nici eu nu le cred.
Eu sunt genul mai comunist, nu imi place sa vorbesc cand dau la b*uci.

| raluk27 a răspuns (pentru IMC90):

Da, am inteles, esti mai "natural".

| IMC90 a răspuns (pentru raluk27):

Depasesti limita de "hai sa fim doar prieteni".

si? nici nu ma intereseaza mai mult.

| raluk27 a răspuns (pentru IMC90):

Ar trebui. Dar eu zic sa-ti iei o papusa gonflabila. Ai face mai multa economie de timpwinking

| IMC90 a răspuns (pentru raluk27):

Ba deloc. Poate de bani

| SchiZz20CMrecords explică (pentru raluk27):

Lasa-l in pace nu vezi ca sufera de bagare de seama laughing
lui i plac maimutele cu par de 5 metri pe picioare e la moda omu
eu rad cand vad ce comenturi de rahatel da.
pacat ca nu pot sa-i dau un autograf poate il mai linisteam

| IMC90 a răspuns (pentru SchiZz20CMrecords):

Relax, sa nu faci tensiune

ia d-acilea, sa te mai calmezi
http://www.youtube.com/watch?v=kKGpvaHB_bc

| raluk27 a răspuns (pentru IMC90):

Eram sigura ca e vorba despre un hip hop-er razvratit contra femeilor

| IMC90 a răspuns (pentru raluk27):

Mama cum le mai nimeresti rolling on the floor

Doar ca nu-s nici hip-hoper nici misogin rolling on the floor Eu urasc majoritatea oamenilor, indiferent de sex, deci n-o lua prea personal.

| SchiZz20CMrecords explică (pentru IMC90):

Cum de te suporti?:-s

| IMC90 a răspuns (pentru raluk27):

Uite, iti las si tie ceva, ca sa nu te simti discriminata
http://www.youtube.com/watch?v=KecDNZkHh8c

| SchiZz20CMrecords explică (pentru IMC90):

Ca de melodia ta numai poate ea acum.
La fel si eubatting eyelashes

| raluk27 a răspuns (pentru IMC90):

Bine ca mi-ai zis..Sa stii ca nu puteam sa dorm la noapte de grija

| raluk27 a răspuns (pentru IMC90):

Ca tot suntem la capitolul dedicatii..http://www.youtube.com/watch?v=QRz8uERFQ2g
Varianta originala, pentru un baiat original;) Poti s-o asculti pe fundal, in timp ce te "joci" cu papusa gonflabila.

| IMC90 a răspuns (pentru raluk27):

Nu-s gabor (fie vorba intre noi, ma feresc de ei ca reaq de tamaie)

| BiuL a răspuns:

Nu e o rusine ca nu stii sa umbli pe tocuri, totul se invata "practice makes it perfect".
Incepe cu tocuri mai mici, 4-5cm si apoi cresti progresiv pana la vreo 10. Totusi nu stiu cat timp mai ai tu pana la majorat.
Incearca sa iti iei pantofi cu platforma si cu toc gros, sunt mai comozi si mai stabili. Cand pasesti pune jos prima data calcaiul apoi lasa restul piciorului sa atinga solul in mod natural. Mergi cu pasi mici si nu te grabi.

| NoLoveNoStress a răspuns:

Pai, Beatrice, incepe de la putini la cati mai multi cm. Mergi prin casa, cate o saptamana cu cei de 5, dupa aceea cu cei de 10 si tot asa ( chiar daca esti prea inalta, deocamdata trebuie sa incerci ca sa inveti ), si dupa aceea pentru. majorat incearca tocurile cu centimetrii care'ti plac. Sigur vei invata sa mergi, si daca nu poti, incearca niste opincute dragute, ele nu dau gres niciodata. Te-am pupat. :*

| Wowhow a răspuns:

Eu am 16 ani si peste 1, 75.Asta ma face si pe mine camila? laughing Glumesc, sa nu te superi.Hmm...nici eu nu ma pricep foarte bine sa merg pe tocuri.Adica pot sa merg fara sa cad, maxim mai calc cateodata cum nu trebuie si imi stramb putin piciorul, dar nu ma doare. Dar am o uriasa problema cu durerea!laughing Ma dor varfurile talpilor de mor, de asta cam incerc sa evit tocurile.Practica e cea mai buna metoda sa inveti sa mergi pe tocuri.Desi nu mi se pare asa greu.Bafta!

| raluk27 a răspuns:

Incearca niste pantofi cu talpa ortopedica. Sunt mult mai stabili si te obisnuiesti cat de cat cu inaltimea. Asta pentru inceput. Daca vrei sa fii mai eleganta si iti iei pantofi cu toc subtite, opteaza pentru cei cu platforma (cu cat e mai groasa cu atat scade din inaltimea tocului si arata mai sexy pe picior). Mai sunt unii cu toc inalt dar fara platforma. Evita-i! Aia te omoara pur si simplu. Mischii talpii stau atat de intinsi, incat mai mult de 2 ore nu rezisti.Ia o pereche noua de pantofi si poarta-i prin casa. Fii atenta la mers, sa nu fie ingenunchiat. Eu am purtat tocuri din clasa a 6-a, mici la inceput, iar cu timpul au crescut. Acum port 10-11 cm lejer. Sunt dependenta de tocuri happyNici nu suport balerinii si adidasii. Parca sunt desculta.

| aumih16 a răspuns:

Nu trebuie sa iti fie frica! incerci inveti! si o sa te descurci!

Răspuns utilizator avertizat
| Kryss13 a răspuns:

Sa nu-ti fie! Incepe sa mergi cu tocuri mici 4-5 cm si dupa aceea cu tocuri tot mai mari. poti sa exersezi in casa.

| GeorgyGirl a răspuns:

Eu merg pe tocuri de multi ani si am doar 18 ani cred ca de la 14 ani am inceput ...eu nu am facut nimic doar pur si simplu umblam mult pe tocuri afara mai mereu si iarna niciodata nu ieseam fara cizme cu tocuri si vara rar purtam ceva fara tocuri asa m-am obisnuit ...eu sunt si mai micuta de statura de aia port mai mult tocuri dupa parerea mea ti-asi sugera sa mai incerci pana la majoratul tau sa te plimbi cand mai mergi pe afara nu chiar in oras si la scoala dar asa pe afara merge pana te obisnuiesti o sa vezi ca nu e asa de greu. bafta:*

| TheLoveDoctor a răspuns (pentru GeorgyGirl):

Pacat de tineretea ta. offf

| Dinu_Desculţ_1959 a răspuns:

Mie mi s-ar parea o rusine sa mergi pe tocuri pe bulevard. Asta pentru ca, din punctul de vedere al sanatatii, cel mai bine ar fi sa mergi desculta. Pe tocuri... ar merge la teatru, la opera... la minister. Iar de nu poti desculta, macar niste slapi. In tot cazu`, tocurile vor duce in scurt timp la tot felul de boli de picioare, printre care vor fi, cu siguranta, varicele si monturile!

| Maria_Karla_1993 a răspuns:

Incearca din aproape in aproape si daca tot nu te simti sigura cel mai bine este sa porti niste pantofiori fara toc care sunt la fel de feminini si vei fi unica chiar de majoratul tau, pana la urma ce atatea tocuri toate le purtam nu asta insemna feminitatea