| SchiZz20CMrecords a întrebat:

Mi se pare o rusine faptul ca am 17 ani si inca nu stiu sa merg pe tocuri deloc.
Pe sandalute sau cizme cu toc de 5 cm simt in permanenta ca pic si ca mi-as rupe gatu cu ele. Sa numai vorbesc de restul de 10-15 cm nici nu indraznesc sa ma incalt.
Nu am purtat in viata mea deoarece sunt inalta pentru varsta mea ( 1,75) si cu ele as arata cat o camila.
Dar .vine majoratul meu si vreau sa fiu cat mai eleganta si feminina.
Intrebarea mea este cum pot face sa invat sa merg pe tocuri ? stiti un truc ceva care m-ar putea ajuta ?Voi fetelor cum ati invatat ?
V-as fi recunoscatoare ! Fundita

41 răspunsuri:
| SchiZz20CMrecords explică (pentru IMC90):

Cum de te suporti?:-s

| IMC90 a răspuns (pentru raluk27):

Uite, iti las si tie ceva, ca sa nu te simti discriminata
http://www.youtube.com/watch?v=KecDNZkHh8c

| SchiZz20CMrecords explică (pentru IMC90):

Ca de melodia ta numai poate ea acum.
La fel si eubatting eyelashes

| raluk27 a răspuns (pentru IMC90):

Bine ca mi-ai zis..Sa stii ca nu puteam sa dorm la noapte de grija

| raluk27 a răspuns (pentru IMC90):

Ca tot suntem la capitolul dedicatii..http://www.youtube.com/watch?v=QRz8uERFQ2g
Varianta originala, pentru un baiat original;) Poti s-o asculti pe fundal, in timp ce te "joci" cu papusa gonflabila.

| IMC90 a răspuns (pentru raluk27):

Nu-s gabor (fie vorba intre noi, ma feresc de ei ca reaq de tamaie)

| Maria_Karla_1993 a răspuns:

Incearca din aproape in aproape si daca tot nu te simti sigura cel mai bine este sa porti niste pantofiori fara toc care sunt la fel de feminini si vei fi unica chiar de majoratul tau, pana la urma ce atatea tocuri toate le purtam nu asta insemna feminitatea

| NoLoveNoStress a răspuns:

Pai, Beatrice, incepe de la putini la cati mai multi cm. Mergi prin casa, cate o saptamana cu cei de 5, dupa aceea cu cei de 10 si tot asa ( chiar daca esti prea inalta, deocamdata trebuie sa incerci ca sa inveti ), si dupa aceea pentru. majorat incearca tocurile cu centimetrii care'ti plac. Sigur vei invata sa mergi, si daca nu poti, incearca niste opincute dragute, ele nu dau gres niciodata. Te-am pupat. :*

| Dinu_Desculţ_1959 a răspuns:

Mie mi s-ar parea o rusine sa mergi pe tocuri pe bulevard. Asta pentru ca, din punctul de vedere al sanatatii, cel mai bine ar fi sa mergi desculta. Pe tocuri... ar merge la teatru, la opera... la minister. Iar de nu poti desculta, macar niste slapi. In tot cazu`, tocurile vor duce in scurt timp la tot felul de boli de picioare, printre care vor fi, cu siguranta, varicele si monturile!

| Kryss13 a răspuns:

Sa nu-ti fie! Incepe sa mergi cu tocuri mici 4-5 cm si dupa aceea cu tocuri tot mai mari. poti sa exersezi in casa.

| aumih16 a răspuns:

Nu trebuie sa iti fie frica! incerci inveti! si o sa te descurci!