| Inocenta510 a întrebat:

Nu inteleg... Cica daca iti umfli obrajii vei avea pometii mai proeminenti si daca mai faci alte cateva chestii de genul. Ce spuneti?

4 răspunsuri:
| andru10best a răspuns:

Nu cred deloc ca se intampla asa.

| SimoFralala a răspuns:

Heii! Sunt diferite trucuri pentru evidentierea pometilor, insa cam toate se folosesc de make-up. Incearca totusi sa-ti sculptezi pometii cu ajutorul machijului. E destul de simplu! Foloseste o perie de fard pentru obraz si marcheaza partea inferioara de obrajilor cu o nuanta putin mai inchisa decat culoarea pielii. Apoi, pune cateva puncte de fard de obraz de-a lungul obrajilor si pana spre tample, aproape intr-o forma "C". Foloseste o pensula de fard pentru obraz si integreaza fardul intre marcaje. Vei obtine pometi mai proeminenti, cu linii bine definite. Bafta!

| Inocenta510 explică:

Dar alta solutie? P.S: fara machiaj. happy

| SaschaM a răspuns (pentru Inocenta510):

Fara machiaj poti sa-ti scoti niste masele, cum a facut Marlene Dietrich;) http://www.dailymail.co.uk/......icons.html