| Mario1996 a întrebat:

Nu m-a lămurit nimeni despre colagen! Colagenul sub forma de pulbere, lichid are rezultat pozitiv asupra tenului sau nu? A consumat careva?

3 răspunsuri:
| Furnicuta000 a răspuns:

Medicii zic ca nu are niciun efect pentru ca ajunge in stomac unde e distrus de sucul gastric. Alti oameni care au incercat spun ca au avut rezultate dar asta poate fi si subiectiv deci ramane un mister.
Insa ce ar putea avea efect sunt suplimentele care stimuleaza secretia de colagen din corp, cum ar fi siliciul

| Miruna333 a răspuns:

E inutil, un scam. Organismul produce in mod natural colagen. Ce usor ar fi sa bem si sa imbunatatim elasticitatea pielii. Microneedling-ul ajuta pentru ca forteaza organismul sa produca colagen

| CracanelTrasPrintrunInel a răspuns:

Nu. Colagenul il iei din supa de oase.