| anonim_4396 a întrebat:

Nu obisnuiesc sa ma pensez, dar mi-au crescut cam groase sprancenele.Sa ma pensez singura nu pot[pentru ca ma doare]. Oare sa ma duc la salon si sa dau 12 ron sau. spuneti-mi creme, ceva care sa calmeze pielea iritata

14 răspunsuri:
| nutzu' a răspuns:

Daca esti baiat sa stii ca nu trebuie sa te pesezi(sa ti le distrugi) decat daca este ceva anormal cu ele (mult prea groase/ lungi)... dar daca esti fata du-te la salon... 12 ron nu mi se pare mult.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu iti recomand sa mergi la salon... dar daca incepi acum sa te pensezi va trebui sa te pensezi periodic pentru ca arata foarte urat sprancenele nepensate odata ce ai inceput sa o faci...la mine in oras e 7 lei...sincer,pentru 10-15 minute in care te penseaza nu prea merita 12 lei... poate gasesti la un alt salon un tarif mai micbatting eyelashes

miruna-apostol
| miruna-apostol a răspuns:

Alege o cosmeticiana cu experienta care sa nu-ti faca sprancene praf. Dupa cateva sedinte o sa poti sa faci aceasta operatiune si tu, dar pana acolo e cale lunga...
Nu o sa te doara chiar atat de tare si o sa le dea o forma de care o sa fii mandra. Nici nu stii cat de mult te va schimba!

| juniper a răspuns:

Eu ma pensez singura si nu ma doare chiar asa de tare.

| MissCamelia a răspuns:

Eu iti recomand salonul, este mai usor, dar poti incerca si singura, intra pe blogul meu, adresa este la profilul meu TPU, am un material video care arata exact cum se penseaza corect si estetic sprancenele.bafta.xoxo

| Dianna a răspuns:

Eu m-am pensat la salon acum 2 zile si fata de cat ma durea cand ma pensam singura, la salon e o nimica toata! nici nu-mi venea sa cred ca erau sprancenele mele dupa ce mi le-a pensat!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De ras te razi? rolling on the floor

| evilspoon a răspuns:

De ras te razi? rolling on the floor

| vanessa_7035 a răspuns:

Pai eu zic sa te duci la un salon ca sa iti dea conturul (forma cum vrei sa le pensezi) si te pensezi acolo la salon de 2-3 ori pana te acomodezi cu,, durerea,,

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Mergi pentru început la salon și ulterior te poți pensa singură, acasă. Respecți forma care o ai dată de cosmeticiană.
Pa, pa.

| rebeca a răspuns:

12 lei nu e mult deloc. dar mai intai intereseaza-te daca e si bun salonul respectiv. daca e pret mare nu inseamna ca e si ok. e foarte important sa iti dea o forma potrivita cu forma fetei tale. apoi te poti pensa singura dupa forma data la salon. o sa te obisnuiestiwinking
bafta

| Irina a răspuns:

Iti recomand la salon, nu costa mult si fac o treaba f buna. decat sa te pensezi tu si sa le strici forma.

| Crs a răspuns:

Nu te pensa singur/a. du-te la salon

| den a răspuns:

Prima data e bine sa te duci la salon.sa-ti dea o forma bine definita... apoi te poti face si tu acasa...nu doare f tare