| Black&White a întrebat:

Nu stiti vreun site unde sa scrie CLAR care sunt grasimile animale si cele vegetale, mai pe romanaeste, grasimile bune si rele? Adica sa spuna ce alimente fac parte din cele animale si ce alimente din cele vegetale.

Mersi happy

2 răspunsuri:
| psiholoaga a răspuns:

Stii care e diferenta intre alimente de provenienta animala si alimente de provenienta vegetala? Hai sa ne gandim putin la denumire: animale (tot ce obtii de la animale- carne si derivate, lapte si derivate, oua si derivate) si vegetale (in special seminte, nuci, alune, uleiuri de masline, fl-soarelui, palmier, porumb etc.). Ai vazut ce complicat era rationamentul?