| anonim_4396 a întrebat:

Nu sunt o experta in machiaj si nu voi fi niciodata dar asta nu insemna ca nu incerc marea cu degetul laughing).
nu ma pot face si eu cu tus ca toate fetele, nu reusesc niciodata sa fac coditele la fel la ambii ochi, si imi sta chiar bine cand ma fac cu tus adica cand ma face altcineva, care stie sa ma faca, vremun truc ceva, am vazut o multime de tutoriale nu am inteles nimic.

8 răspunsuri:
| ascovit a răspuns:

Secretul e sa exersezi, sa exersezi si iar sa exersezi. In timp vei deprinde si "arta" asta. Ti-as mai recomanda ca atunci cand aplici tusul pensula sa fie cat mai mica, pentru ca asa este mai usor de manuit.

| Bombonikzi a răspuns:

Buna! Si eu eram asa, dar am invatat si m-am obisnuit pe parcurs happy. Incearca sa nu faci linia dintr-o singura miscare... ca sa spun asa si nu te grabi. Nu prea sunt "trucuri", depinde de tine. O sa te obisnuiesti incetul cu incetul. Sau atunci cand vrei sa te faci sa fie cineva langa tine. Poate asa iti mai si explica si te mai si ajuta. Alt lucru ar fi sa nu te faci cu tus lichid. e mai greu de folosit ( asa cred eu ). Succes! :*

| trisha88 a răspuns:

Am auzit ca cu tusul cu varf ca si carioca se lucreaza mai usor decat cu pensula. Poti sa incerci la un magazin specializat cu un tester poate chiar sa te ajute vanzatoarea daca e de treaba.

| AlexandraMoldovan18 a răspuns:

Ai putea face cam asa : 1.intai iti faci 3 puncte negre, dupa care trasezi linia cu ajutorul punctelor (dai peste ele ), poate asa iti va fi mai usor

| Theo5230 a răspuns:

Incearca sa ti cotul sprijinit de ceva. Asa vei avea mai multa stabilitate si vei reusii big grin
p.s. si eu am avut aceeas problema :d

| AndaD a răspuns:

Ai putea sa inlocuiesti tusul cu un creion negru dermatograf si iti vor iesi mult mai usor :* succes

| Smyl3y a răspuns:

Heey big grin am avut si eu aceeasi problema si am cautat, pe you tube, si am gasit un tutorial in care o fata, ca sa ii iasa coditele facute cu tus, isi pune scoci de hartie (de acela care se dezlipeste usor, si care se rupe repede) si il punea spre coada ochiului, si peste dadea cu tus, facandu.si codita, si iesea perfecta. poate ti se pare ciudat, dar poate fi folositor! sper ca te.am ajutat :*