| TwuistToFate a întrebat:

Numiti o crema sau un mod prin care pot sa scap de cosi? Dau funda:-)

12 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Du-te la dermatolog, o sa iti dea o crema personalizata, mie mi-a dat una care se prepara in farmacie deci nu are nume si a functionat.

| faramatania a răspuns:

Unguentul de gălbenele este perfect în cazul acneei cu un efect antiseptic și cicatrizant.Alte unguente în același scop, vezi aici:
http://magazin.remediu.ro/unguente-pentru-acnee.html

| Kasia a răspuns:

Nicio crema domn'le.Pastilele Sotret fac minuni!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ivatherm akne syt, pe mine m-a ajutat mult happy.
Zinerytul nu a fost bun decat pe moment, dupa au revenit cosurile in prostie.
Dar daca ai acnee iti recomand sa citesti pe pasagera.ro toate articolele despre acnee.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Aplica pe fata o masca cu miere o data sau de doua ori pe saptamana. Mierea de albine are proprietati antibacteriene, astfel incat este excelenta pentru dezinfectarea si vindecarea petelor rosii minore. In plus, mai are o mare calitate: actioneaza cu delicatete asupra pielii sensibile.
Te pup!

| SunnyDay88 a răspuns:

Mo e bine sa mergi la un dermatolog ca sa vada in ce stare e pielea ta. sunt o gramada de creme pe care le poti folosi dar e bine sa cauti una special pentru tenul tau.

app exista un autovaccin care se facea la institutul Cantacuzino. mergi la un dermtalog si vezi ce-ti recomanda si vezi unde poti sa-ti faci analizele si acel autovaccin.

| georgeta27 a răspuns:

Incrarca zinerit.prietena mea foloseste si este multumita de rezultat, sau incearca sa folosesti lamaie, o cunostinta de-a mea a folosit si chiar a dat rezultate. daca nici una dintre aceste metode nu da rezultate, consulta un medic dermatolog.

| Katoky a răspuns:

Buna!
http://www.youtube.com/......ttp?/watch
Mie mi-a mers.
Te pup!

| xtembix a răspuns:

Poti folosi zeama de lamaie.Curata tenul si rezultatele se observa de la prima aplicare.

| Capriciu a răspuns:

Deci cel mai bine ar fi sa mergi la medic, insa eu am scapat de cosuri folosind tinctura de galbenele si a avut efect o procuri din farmacie si nu este nici scumpa si aplici drept pe cosuri, dar fata sa fie spalata. Sper ca team ajutat.Pa!

| TheCreepyThing a răspuns:

Iti recomand Nivea.Eu o folosesc si nu am nici macar cel mai mic cos!happy Este foarte buna dar nu trebuie sa aplici prea multa, iar inainte de aplicare curata-ti tenul(ori cu demachiant sau apa si sapun). Sper ca am fost de folos!happy