| BiscuiteCuCiocolataa a întrebat:

O intrebare numai pentru fete! Deci fetelor eu am o mica problema sa zic asa. incepe sa imi creasca mustata dar nu tare doar la inceputul ei si am doar 12 ani in noiembre ce as putea face. credeti ca ar trebui sa ma epilez daca nu cum as putea sa fac sa nu se tare vada... va rog HELP ME! Am mare nevoie de ajutor!

Răspuns Câştigător
| Jadis a răspuns:

Pai no sa creasca mai mult de atat ca doar nu esti baiathee hee Pai ce ai tu nu se poate numi "mustata", este doar puf. Si eu am puf din ala galben desi sunt bruneta. La unele fete mustata este neagra si se vede urat. Nu te face cu epilatorul ( e cam dureros ) si nici cu lama (pentru ca risti sa-ti creasca mai repede si nu o sa mai fie puf, ci tepi). Singura solutie e sa te faci cu ceara. Poate te face mama ta. Pune acolo ceara fierbinte pe mustata si apoi trage. O sa te piste un pic cand tragi dar apoi vei fi fina happy. Si asta o sa te tina ceva vreme. Daca iti creste iar... te faci iar cu ceara tongue. Funda?

11 răspunsuri:
| ihaterain a răspuns:

Pai daca sunt doar cateva fire ai putea sa le iei cu penseta happy

| georginika a răspuns:

Nu ar trebui sa te epilezi.pe urma iti va creste si mai multa si vei avea numai grija ei...inca esti mica ca sa-ti epilezi mustata

| Alexandra_2197 a răspuns:

Nu trebuie sa te agiti
ai rabdare
daca e doar puf las-o asa
daca te uiti atenta multe fete au asa ceva
daca chiar nu o suporti exista benzi speciale pentru mustata
bafta:*

| PaTTy_3342 a răspuns:

Probabil exagerezi... Nu ai cum sa o faci sa nu ti se vada. Nu e mare lucru, dar daca chiar te deranjeaza asa tare smulge-o! happy

Succes! love struck

| Asdfasdefta a răspuns:

Ar trebui sa mai astepti un timp ca sa vezi intr-adevar daca incepe sa iti creasca mustata. O anumita perioada mustata devine vizibila.(toti avem mustata doar ca la baieti e maaare si vizibila.)
Apoi ar trebui sa te epilezi... dacaintradevar se face maaare zi vizibila.

| X:X:X:X:X:X a răspuns:

Pai daca vezi ca ea se face neagra si urata poti sa te duci la salon si costa 8 lei ca sa te scape de mustata :*:*:*:* si app tanti aceea care se acupa i de pensat mai multe spunea ca o sa cada dupa varsta de 14 15 ani acum ramane de vazut :*:*:*

| lavynika a răspuns:

Du-te la salon, si epileazati-o cu ceara. Te asigur ca nu o sa-ti creasca m-ai multa.Bafta:*

| MaaYa a răspuns:

Heeei buna.esti inca mica pentru a te epila pe fata. dar iti voi da cateva sfaturi:1.nu te face cu lama (este regula de aur). iti va creste mult mai mult si mai aspru 2. daca chiar nu esti multumita si chiar nu poti sa dormi din cauza asta (ceea ce eu cred ca nu e asa). du-te la o specialista sa te faca sa nu te faci singurica ca poate gresesti si 3.nu merge singura la salon ia-o de mama pe mama ta si mergeti... daca nu e de acord. nu te duce. mai intai discuta cu ea si vezi punctul ei de vedere in legaturta cu asta. muuulta bafta :*

| riana36blue a răspuns:

Nu te epila de acum, o sa-ti creasca si mai repede si mai deasa.

| ♥•♫raluks♫•♥ a răspuns:

Smulge'ti cu penseta firele mai vizibilehappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am