| anabelisa a întrebat:

O intrebare pentru fete,din simpla curiozitate:
Exista printre voi detinatoare de par cret,dar care nu l-au avut de la inceput mai carliontat?
Eu de exemplu,cand am fost mai mica l-am avut usor ondulat, dar in timp a devenit mai cret.
Oare care este explicatia acestui fapt?

Răspuns Câştigător
| dydu01 a răspuns:

Buna!
Si eu cand eram mai mica il aveam drept (nu chiar) iar acum il am ondulat si umflat (dar il indrept cu placa). Sau stiu cazuri in care unii cand sunt mici sunt blonzi si pe timp cresterii se fac din ce in ce mai bruneti... Oricum asta se datoreaza decolorarii (de la soare, anumite sampoane), deteriorarii parului (de la placa, ondulator, feon, diferite sampoane, etc)
Pe timp ce crestem ni se schimba textura parului.
Sper ca te-am ajutatwinking happy!

4 răspunsuri:
| Lynna a răspuns:

Buna!
Eu aveam o colega care atunci cand era mica avea parul drept iar prin clasa a V-a a inceput sa i se increteasca, iar dupa vreo 2 ani a inceput sa i se onduleze, iar acum il are iar drept. Eu spre exemplu aveam parul drept inainte, iar acum il am ondulat. Nu cred ca este vreo explicatie pentru asta.
Pa, pa!

| Oana92 a răspuns:

Da, eu am avut parul drept cand am fost mica si acum e cret. Si am o prietena care a avut parul drept pana cand a nascut, acum il are foarte cret. Nu stiu care e explicatie, ceva genetic cel mai probabil.

| BiiBiia a răspuns:

Pai eu eram creata cand eram mica si acum ilam un picmai crliontat. Pai parul se formeza cum vrea.

| lahme a răspuns:

Chiar e ciudat... eu de exemplu cand l-am avut scurt era aproape drept si acum cand il am lung e complet difertit. Mai stiu cateva persoane care aum il au drept desi inainte era ondulat, plid de bucle. straight face ciudat