| Daria a întrebat:

O intrebare stupida, dar mi s-a pus pata pe asta de ceva vreme:))
Deci imi plac foarte mult africanele, si as vrea si eu sa arat macar un pic ca ele, ceva de genul:http://www.google.ro/......tp?/imgres r:12, s:67&biw=1024&bih=609.
Parul cret il am, prolema ar fi tenul, e foarte deschis, alb ca laptele:|Cul pot sa il inchid un pic la culoare, dar fara a apela la perle autobronzante, etc, ca nu par naturale.:))
Orice sfat e bine venit.;))

Răspuns Câştigător
| allebwa a răspuns:

Pai:
1. Daca vrei ca parul tau sa aiba volum, il poti da cu niste spray de par sau spuma.
2.De piele nu stiu ce sa zic.Recunosc ca nici eu nu folosesc autobronzante pentru ca le detest.Par glumeata, dar poti sa iti ciupesti obrajii daca nu vrei sa apelezi la fond de ten.Sau eventual, pune-te la bronzat!
3.Iti dau un sfat in legatura cu ochii:nu stiu daca ai auzit, dar uleiul de ricin iti imbogateste ff bine genele (il poti folosi si pentru par sau sprancene) decat sa folosesti rimeluri. 4
4. Buzele, ok, e un sfat stupid la prima vedere, dar e bun:daca iti sunt crapate, le freci cu o perie de dinti putin umeda, dupa aceea cu un prosop uscat, iar apoi, poti aplica niste luciu de buze, balsam sau strugurina.
5.In legatura cu vestimentatia, ca in poza, hainele comode si largi.

Sper ca te-am ajutat!
PS:Observ ca iti plac cosmeticele naturiste.Eu le folosesc de la firma Yves Rocher.Incearc-o!

4 răspunsuri:
| Nicolelenaa a răspuns:

Daca esti destul de mare du-te la un salon la solar.
Sa te vopsesti bruneta.
Daca nu poti merge la solar, asteapta pana la vara ca sa te bronzezi.winking

| ღβ3b3LuSa a răspuns:

Fond de tenhee hee

| heise a răspuns:

Fiecare e frumos in felul lui. African, chinez, roman [...] toti avem o inima, un trup si un creier cu care gandim. Culoarea nu e importanta ci cum esti tu in interior. Doar pentru ca culoarea e diferita crezi ca suntem mai speciali sau diferiti? Nu. Toti suntem la fel. Ar trebui sa te bucuri ca macar existi. Toti ne-am dorit sa fim cineva, sa aratam ca cineva, dar toti suntem speciali asa cum suntem, a fi noi e unul dintre cele mai frumoase lucruri posibile.

| ERMO a răspuns:

Mda lol tu vara ce facilaughing
Exista plaja, a si soare
happy
laughing