| Sabrine a întrebat:

O masca cu unei de Ricin pentru cresterea parului? Va rooog? M-am tuns prea scurt.Sau orice altceva.Cam 3-4 cm intr-o luna-doua sa creasca.Help pls happy

Răspuns Câştigător
| Malvina24 a răspuns:

Pentru par ca si masca eu folosesc urmatoare ingrediente:

ulei de ricin, vitamina A, un galbenus de ou si lamaie. Le amestec si intind pasta pe par. O tin vreo 20 min apoi clatesc parul si il spal. La mine functioneaza de minune. Asta in afara de uleiul de masline care face minuni.

3 răspunsuri:
| Yang a răspuns:

1. Masca cu ulei de ricin

Se recomanda amestecul intr-un recipient a 2 linguri de ulei de ricin, 2 linguri de miere de albine si 10 picaturi de vitamina A uleioasa. Se amesteca bine si se aplica pe par masand la radacina timp de 5 minute. Apoi masca se lasa in continuare sa actioneze jumatate de ora. Se recomanda acest tratament de 4 ori pe saptamana.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ahh.nu prea functioneazawinking o spun dinpropie experienta cel mai bine e sa faci bai mai dese si sa-ti ti parul prins.bine daca iti perminesad
succes!

| andra_7810 a răspuns:

Am aflat intr-un ziar ca ouale ajuta la cresterea rapida a parului si a unghiilor.