| deutzadia a întrebat:

O prietena de-a mea nu suporta sa i se vada parul pe maini.Ea este mai satena, dar parul de pe mainile ei este foarte blond si destul de mare. Cred ca s-a si epilat dar nu mai vrea.Ce poate sa faca sa i se lipeasca putin de maini(sa nu ii mai stea zburliu)?

7 răspunsuri:
| Ancuta59 a răspuns:

Si eu am aceeasi problemacrying

| TsSoFoOLiTa a răspuns:

Sa isi dea cu putina apa... Daca e mare, tot se vede, chiar daca sta mai lipit de mana. Daca nu se epileaza nu rezolva nimic! Bafta. love struck

| YouNoob a răspuns:

Sa-l dea cu gel, fixativ sau spuma de par lol

| 현주 a răspuns:

Daca nu mai vrea par pe maini, cel putin o perioada, sa se epileze cu ceara. Tine aproximativ o luna.Are noroc daca parul ei este blond, al meu e negru si se observa urat. Legat de lipitul de maini, nu se poate face nimic.Singura optiune e sa se epileze.

| OoBunnyoO a răspuns:

Nu prea are ce sa-i faca. Poate sa incerce sa il lase sa creasca din nou, pana la marimea naturala, atunci se va aseza singur. Daca o deranjeaza foarte rau nu prea are ce sa faca decat sa continue sa se epileze pana la toamna cand poate purta haine cu maneca lunga si il poate ascunde pana creste.Dar cred ca daca tot s-a epilat pana acum, nu cred ca e moarte de om daca mai asteapta doua luni.

| afrodita3333 a răspuns:

Nu are ce sa faca pentru ca asa il are ea.E normal sa se epileze pe maini.O mana epilata arata mult mai bine decat una cu par zburliu.Ce e asa mare chestie ca la dusi sa dea cu lama pe maini si gata, mai mult de doua, 3 minute nu ii ia.

| Ramonaaaa a răspuns:

Dacă are păr pe mâini, fie el blond sau brunet, nu o să stea "lipit pe mâini" ci o să stea "zburlit" mai tot timpul.
Are 2 soluţii :
1.Se epilează cu ceară.
2.Nu se epilează şi se conformează cu acest mic impediment.