| drumurile a întrebat:

Oare suntem singuri in galaxie ?

15 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Daca nu am fi singuri in galaxie cu siguranta ca pana acum omenirea ar fi aflat asa ceva. Sunt multe arhive militare secrete. Abia atunci cand toate acestea vor fi desecretizate vom afla care este adevarul. Se poate intampla sa existe viata pe alta planeta.

| Dianna_8523 a răspuns:

Eu una zic ca NU! Dar de ce ai pus intrebarea la fashion & beauty?

| ☆ Danny☆ a răspuns:

Nu cred ca suntem singuri...Numai Dumnezeu stie. Dar totusi eu cred ca exista.In Vrancea in anul 2007 au fost luminile acelea pe cer.Alea galbene care se roteau in cerc.Erau vreo 7.Mamaaa! Sa mor de frica! A dat si la telefizor.Si zgomotele acelea. Iiiii.

| oz a răspuns:

De fapt este o probabilitate foarte mare sa existe viata extraterestra.Au facut cei de la NASA si o ecuatia cu care (daca s-ar inlocui necunoscutele) ai putea afla numarul de planete cu potential de viata.Fiecare stea(din miliardele de stele) are o anumita zona, la o anumita distanta unde apa poate exista in toate cele 3 forme.Deci in mod teoretic orice planeta solida, cu o marime aproximativ ca a noastra poate sustine viata(sunt mai multi factori care trebuiesc indepliniti, eu ti-am zis doar cateva). Problema e distanta. Daca trebuie sa ne raportam la distante, viteza luminii este destul de mica in comparatie cu marimea universului. Cele mai apropiate stele sunt (alfa centauri si proxima centauri, ambele la o distata de 4 ani lumina(ceea ce e imens pentru ziua de azi)). Sa presupunem ca au sa trimita astia "aparate". Comunicatia dintre aparat si pamant va fi realizata in 8 ani.Adica aparatul daca transmite ceva catre pamant, pamantul il va receptiona in 4 ani, iar ca pamantul sa raspunda mesajului, inca 4 ani.Deci e foarte "plictisitor".

| Deeza a răspuns:

Nu cred. S-au intamplat prea multe lucruri iesite din comun (cercurile din lanurile de grau, Stonehenge, incidentul roswell, OZN) ca sa mai contestam faptul ca suntem singuri in galaxie.

Sunt sigur ca nu stiai dar si NASA a ascuns faptul ca extraterestrii au contactat pamantul. Edgar Mitchell, unul dintre reputaţii astronauţi care au luat parte la misiunea Apollo 14, spune că extratereştrii au contactat Pământul de mai multe ori, dar că NASA a ascuns acest lucru timp de 60 de ani. Acesta spune că extratereştrii au contactat de mai multe ori Pământul în timpul carierei sale la Agenţia spaţială americană (NASA), însă acest lucru nu a fost făcut public.
Chiar el afirma:
"Am fost destul de privilegiat încât să aflu că am fost vizitaţi şi că fenomenele OZN sunt reale. Am făcut parte din cercurile militare şi ale serviciilor secrete, care ştiu că, dincolo de ceea ce se cunoaşte public, am fost vizitaţi. Citind ziarele recent, îmi dau seama că s-a întâmplat chiar de mai multe ori"

| Parintele a răspuns:

Cu siguranta nu! Vezi aceste sali de muzeu :

http://www.paleoastronautica.com/003_museo.html

civilizatii extraterestre din trecut se pare ca ne-au vizitat si ne-au lasat diverse suveniruri.;))

| rey a răspuns:

Cred că din galaxie noi suntem singura planetă cu viaţă, cred că multe din dovezile cunoscute sunt fabricate.
Poate în celelalte galaxii există viaţă.

| Alex_7297 a răspuns:

Ar fi egoist să crezi că din miliarde de miliarde de miliarde de planete suntem singuri în Univers, nu crezi?

| .::Roxy Shi Atat::. :*:*:* a răspuns:

Nu cred pentru ca s-au sescoperit extraterestri

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu! Sunt mult prea multe planete in galaxie si daca nu pe toate, macar pe una(exceptand Pamantul)exista viata.Bine,acum sa nu te astepti sa fie omuleti din aia verzi cu ochi mari si negri si antene cum arata in filme, dar cu siguranta nu suntem singuri in galaxie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Îți este urât cu noi?
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce ne urasti asa de mult? de ce urasti tu oamenii?
EEE, dupa parerea mea nu suntem singurisadsad, dar cred ca felul in care ne tratam planeta, spune multewinkingwinking.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu

Răspuns utilizator avertizat
| crinush a răspuns:

Probabil ca nu...mai sunt si oameni laughing