| DariaMariaIoana a întrebat:

Ochii negri sau ochii verzi? happyStiu ca fiecare culoare este speciala in felul ei, dar sunt tare curioasa care va plac mai mult big grin Astept argumente, merci!

Răspuns Câştigător
| IoanaMra a răspuns:

Majoritetea prefera ochii verzi si albastriihee hee Ochii caprui sunt cei mai intalniti, dar ei sunt cei care dau nota expresiva ( nu fac diferente ) Dar mie personal imi plac ochii negrii, pentru mine sunt cei mai frumosi, au o nota de mister care te fac sa vrei sa cunosti persoana ( asta daca te atrag chestii cavernale si tot ce tine de astea ) Imi place intrebarea ta! Good point! :*
P.S. Eu am ochii caprui! puppy dog eyes

11 răspunsuri:
| MyMindRules a răspuns:

Ochii negri love struck

| ICanSeeAll a răspuns:

Ochii negrii. Imi plac si ochii verzi uneori, cand sunt mai intensi. Succes!

http://vampire-diaries-fan.blogspot.com/

| ReeaRissa a răspuns:

Ochii caprui fura inima oricui
Ochii negrii, blanzi, dupa dragoste flamanzi
Ochii albastrii ca seninul te imbata ca si vinul
Ochii verzi, niciodata sa nu-i crezi
...Deci,dupa mine ochii caprui /negrii sunt cei mai frumosi, sunt singurii ochi umezi, ca la caprioare big grin...sunt cei ma sweet, care emana o nota de mister si senzualitate

| AlleSss a răspuns:

Deci ngrii, deoarece se potrivesc cu orilui...Deci negrii:X

Răspuns utilizator avertizat
| atoatestiitoarea a răspuns:

Frumoasa mea cu ochii verzi
Ca doua mistice smaralde
Proverbul spune sa nu-i crezi
Dar ei emana priviri calde

Frumoasa mea cu ochii negri
Ca mura coapta din padure
Desi ei îmi par intregri
Au reusit ca sa ma fure

| Ionut01 a răspuns:

Ochii verzi sunt mai frumosi!

| Shado15 a răspuns:

Negri:X

| xCarolina a răspuns:

Ochii verzi, exprima optimism si profunzime. happy

| marialarysa a răspuns:

Ochii verzi apartin unor persoane care stiu cum sa-si traiasca viata la maxim si sa se bucure cu adevarat de orice moment al vietii. Le plac lucrurile simple, dar iubesc lucrurile complicate. Sunt niste firi contradictorii, intotdeauna exista in mintea lor o mica lupta intre da sau nu. Le place sa fie independenti din punct de vedere sentimental si le este greu sa aleaga o singura "floare" dintr-o mie de flori colorate. Totusi, cand iubesc cu adevarat, o fac intr-un mod iremediabil si ireversibil. In relatiile lor amoroase, le place sa se joace cu focul. Marele lor atu este acela ca atunci cand intalnesc flacara iubirii, stiu si cate bete sa puna pe foc. Au capacitatea de a vedea partea buna din fiecare om si sunt genul de persoane primite peste tot cu bratele deschise. Sunt carismatice, au un simt al umorului care le face sa fie placute oriunde se duc. Au tendinta de a privi cu putina invidie la ceea ce au cei din jurul sau, uitand sa aprecieze ceea ce au. Scopul lor in viata este sa simta ca traiesc si fiecarui moment special ii asociaza o eternitate. Ochii negri exprima pasiune si dragoste de viata. Persoanele cu ochi negri sunt persoane foarte pasionale si temperamentale. Adora provocarile si le place sa-si asume riscuri chiar daca stiu ca nu le pot face fata. Le place sa contrazica si sa fie contrazise chiar daca stiu ca nu au dreptate. La prima vedere sunt persoane inabordabile si par foarte greu de cucerit. Intr-adevar! Este extrem de greu sa privesti in ochii unei astfel de persoane si sa-i citesti sufletul. Rar va spune te iubesc, dar atunci cand o va face, cu siguranta o va face din tot sufletul si pentru ca asta simte cu adevarat. Au o rabdare infinita in relatiile cu cei din jur si se supara foarte greu. Pot trece cu vederea peste multe lucruri, insa nu vor uita niciodata o vorba ce le-a ranit orgoliul. Au tendinta de a exagera in aceasta privinta! Sunt niste persoane luptatoare din fire, iar daca ai ca prieten o astfel de persoana, fii sigura ca nu te va lasa niciodata la greu.

| secondhand a răspuns:

Cei verzi sunt mai frumosi!