| Foarfeca a întrebat:

Ok. Deci am o problema putin mai mare big grin Eu plac un baiat, si el spune ca ma place dar cand il intreb daca vrea sa fie cu mine spune nu. Am incercat sa gasesc pe alt cineva. Dar chiar nu pot. Adica nu stiu... Ori nu mai exista baieti frumosi in lumea asta ori... Deci cum sa fac sa gasesc pe alt cineva sau sa il conving pe el sa fie cu mine.

Funda si scuze categoria

10 răspunsuri:
| Artemisia a răspuns:

Hey
Daca el nu vrea sa fie cu tine, inseamna ca nu te place.Pentru el o relatie e prea mult.Ii place doar sa se joace cu tine, iar tu nu ai orgolio.
O fata trebuie sa fie orgolioasa, sa nu se lase usor cucerita de cel care o iubeste.Baiatul acela trebuie saiti demonstreze ca te iubeste.Trebuie sa incerce sa te cucereasca.
Apoi,de ce sa il intrebi daca vrea sa fie impreuna cu tine?
El trebuie sa faca asta. Daca el nu face asta,ce mai vrei? El se joaca cu tine.El asteapta sail rogi, sa ii cazi la picioare, sa te umilesti in fata lui.
El nu e ceva zeu grec.Capul sus,sunt multi baieti pe lumea asta.
Tie iti place foarte mult de el,de aceea numai poti sa gasesti pe altcineva,dar cu timpul,dupa ce nu o sa mai vorbesti cu el, ai sa vezi ca o sa iti treaca(stiu din propria experienta).
Astea sunt doar povesti si basme, pe care orice adolescent le traieste la varsta asta.
Trebuie sa te obisnuiesti cu lumea asta dura.Nu toata lumea iti vrea binele, nu uita asta.
Noroc in viata!

P.S.De ce te scuzi de categorie? Eu nu inteleg, de ce ai pus intrebarea asta la categoria Beauty&Fashion, iar dupa aceea te scuzi.Ai facut asta cu intentie.Te durea mana daca selectai categoria corecta.Trebuie sa fie ordine pe TPU.Nu imi place sa vad intrebari la categoria gresita si cred ca nu numai pe mine ma dispera chestia asta.

| mgtow a răspuns:

Va veni si vremea ta mai tarziu ai rabdare si va veni printul.

| adriangabor92 a răspuns:

Mai intreaba-l

| Doo a răspuns:

In primul rand, din moment ce tu l-ai intrebat, ai pierdut orice sansa la o relatie serioasa.Pentru a avea o relatie serioasa(normala)el trebuie sa faca totul.To-tul.

| King_7212 a răspuns:

Poartat-e frumos cu el fai favoriri invita-l la un suc, ceva o sa vezi ca o sa mearga
fa asa o perioada de timp merge100% funda?

| becky2000 a răspuns:

Daca te place cu adevarat va fi cu tine, daca incerci sa te combini cu altcineva doar pentru a uita de el nu iti va fi bine si vei regreta. sper ca te-am ajutat.baftahappy

| cristina_4754 a răspuns:

Mda...te cred sunt intr'o situatie asemanatoaresad.Pai poate chiar te place dar situatia adica ceva diferente dintre voi nu ii poate permite lui sa fie cu tine.Sa gasesti pe altcineva va fi greu stiu ti se pare ca doar el este mai special si etc etc.Incearca sa cunosti baieti noi poate asa...sau TIMPUL>big grin

| Alexa_Geo_1998_emPo a răspuns:

Eu cred ca nu ar fi trebuit sa arati ca il placi sau ca tu sal intrebi daca vrea sa fie cu tine eu cred ca nici nu te place el spune asa dar..si fate mai indiferenta poartate indiferent sau poti sa faci alvceva daca vrei sa-l faci geloslaughingai putea sa vb cu un baiat prieten nu stiu care te place sa te ia de la scoala sau nu stiu ceva de genu si asa l-ai face gelos ....nush daca e bun rasp meu dar am incercat big grin

| rrobi501 a răspuns:

Buna nu prea stiu eu din astea dar uite daca nu vrea sa fie cu tine asta inseamna ca ori are alta prietena ori ii e frica de relati parerea mea e sa te duci la el sa il intrebi daca are alta prietena asa o sa afli sper sa iti fiu de ajutor

funda?

| andaXXX a răspuns:

Nu trebuie sa-l convingi pe el,adica trebuie sa ai chestia asta in cap de cate ori incerci ceva cu un baiat"VREI SA NE CUPLAM? da(si veti forma o relatie)si daca zice nu, bine treci mai departe la altul! Eu nu cred ca daca un baiat te place si na sentimentul e reciproc nu vrea sa stea cu tine, inseamna ca te minte.Intreaba-l motivul si daca iar te minte deci nu este de tine! Si de ce cauti neaparat un baiat ca sa fii, bucurate de libertate si daca va fi sa fie este ok! Doreste-ti un baiat care sa te iubeasca sa te respacte si sa-ti acorde atentie...