| Răcitură a întrebat:

Ondularea parului cu :
1. Ondulatorul
2. Placa
Ce alegeti? Si de ce?

Răspuns Câştigător
| CrazyGirlinRain a răspuns:

Eu mi le fac cu placa si folie de aluminiu.
Uite asa: http://www.youtube.com/watch?v=tX3LgQXI5GU
In felul asta, imi persista buclele cateva zile...

11 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Aleg ondulatorul pentru ca ies bucle mai frumoase

| Răcitură explică (pentru mona):

Ai încercat și placa? Dacă da, buclele făcute cu ondulatorul sunt mai rezistente?

| mona a răspuns (pentru Răcitură):

Da,am incercat, cele cu ondulatorul sunt mul mai rezistente mai ales daca le faci cu fixativ

| FollowTheLight a răspuns:

Ondulator, pentru ca e de 1000 de ori mai usor, si nu exista riscuri sa te arzi (atat de tare) cum ai face-o cu placa laughing

| FUCKy0u a răspuns:

Ondulator,clar.De ce? Pentru ca de asta e fabricat

| Fabiana2R a răspuns:

Foloseam ondulatorul, insa incearca dupa ce faci baie sa iti impletesti parul in cateva cozi. O sa il ai ondulat sau cret a doua zi, depinde de textura parului tau! Si astfel nu il arzi! Te pup

| Răcitură explică (pentru Fabiana2R):

Părul meu : relativ rar și cu fir subțire.Cum s-ar zice, "nașpa" laughing

| Fabiana2R a răspuns (pentru Răcitură):

Ai putea incerca sa faci ce ti-am spus eu mai sus, insa te sfatuiesc sa faci intai un experiment, pentru a nu avea surprize neplacute in caz ca nu iti place. cand ai timp liber, uda-ti o suvita de par, impleteste-o si las-o asa vreo doua ore, sau pana esti sigura ca s-a uscat, apoi desprinde-o. daca iti place, fa-ti apoi tot parul. daca nu, nu ti-l fa, decat sa regreti dupa si sa nu iti placa tongue

| Fabiana2R a răspuns (pentru Răcitură):

Insa iti recomand sa nu folosesti nici ondulatorul, nici placa...mai ales daca ai parul cam rar si cu fir subtire. asa il am si eu si crede-ma m-am tuns scurt pentru ca ajunsese sa imi cada foarte mult par din cauza aceasta. cel mai frumos este parul natural!

| Răcitură explică (pentru Fabiana2R):

Eu as vrea metode mai rapide.Ca asa am bigudele si stiam si de codite.Acum nu eram sigura ce sa aleg dintre placa /ondulator.Multumesc mult de sfat!:*

| CrazyGirlinRain a răspuns:

Sau asa, daca ai putin mai mult timp la dispozitie si indemanare :D
http://www.youtube.com/watch?v=y5FatdzR9iM