| Bubbico a întrebat:

Oriflame vs. Avon (plusuri si minusuri pentru amandoua)?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Avon:
a)Plusuri:
-produse ieftine
-pun accentul pe miros si parfum
-au produse si bune.

Dezavantaje:
-Gama naturals e praf!

Oriflame:
Avantaje:
-au produse foarte bune, unele sunt super
-Pentru pretul lor sunt ok toate.
-fata de avon cremele de fata sunt mai bune.

Dezavantaje:
-sunt mai scumpe.

Votez cu oriflame!
pa-pa!

5 răspunsuri:
| AndaDaniela a răspuns:

Oriflame:
Are preturi bune, dar unele chestii nu.s bune de nimic...
Avon:
Are produse bune, dar e cam scump...
laughingExact inversrolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inca ceva:
Daca ar fi sa cumpar un parfum as alege oriflame!
La avon imi place gama solutions!
Cremele lor sunt super bune si ieftine.

| Miru07 a răspuns:

Mie personal nu imi place in mod special niciunul, dar daca ar fi sa aleg dintre un fard de la Oriflame si unul de la Avon, l-as alege categoric pe cel de la Oriflame, deoarece are o calitate(din punctul meu de vedere) inzecit mai buna! Eu folosesc foate mult produse de la Yves Rocher http://www.yves-rocher.ro/......promotions deoarece sunt naturale si au o calitate foarte buna, iar mirosurile parfumurilor, cremelor, fardurilor, produselor pentru buze/par sunt pur si simplu de vis! Chiar daca e mult mai scump fata de cele doua (Oriflame si Avon), eu merg pe premiza "mai bine scump dar bun, decat ieftin si de o calitate foarte proasta! Sper ca te-am ajutat!

| JessieXD a răspuns:

Oriflame
- Produse destul de bune, scumpe, dar foarte mici.
Avon
- Produse bunicele, unele ieftine, unele mai scumpe, dar sunt chiar mult mai mari decat cele de la Oriflame.

| mona a răspuns:

Mi se par la fel si asta pentru ca nici una nu se afla printre preferintele mele