| qpLullaqp a întrebat:

Păi... Pe 2 august plec la ziua varului meu si vreau sa imi fac parul cret! Am parul mai lung cu 2 cm de umar. Cum pot sa-mi fac parul cret? Fara placa s-au ondulator! Merge cu spuma? Daca da cum pot sa-l fac cu spuma?

3 răspunsuri:
| BiscuiteOreo a răspuns:

Http://www.youtube.com/watch?v=WoZ2QGq0n4A&feature=plcp
E un tutorial și sper să te ajute :)
Nu trebuie neapărat să folosești bucăți de hârtie, poți folosi și bucăți de material.

| mihaela155 a răspuns:

Am eu 2 metode pentru tine fara ondulator si spuma: 1. iti uzi parul si it pui o bentita pe cap iti iei fiecare suvita si o bagi sub bentita sa nu ramana nimic pe dinafara si dimineata este cret iar 2. iti impletesti 2 codite si le tii o zi intreaga urmatoarea zi le scoti si tot cret este parul tau. Fundita?big grin