| NimeniAlta a întrebat:

Pana la urma cat timp trebuie sa stau cu uleiul de ricin pe par? o noapte, o ora, 20 de minute? si... mi-am luat o sticlutza cu ulei de ricin de 20 de grame, imi ajunge?thinking

5 răspunsuri:
| pypa007 a răspuns:

O noapte trebuie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Nu, nu o noapte. Maxim 2 ore după care te speli cu șampon.
Când se termină cumperi alt flacon. Trebuie să faci acest tratament cel puțin 1-3 luni pentru a avea efect.
De două ori pe săptămână faci masaj pe pielea capului cu 20-30 de picături de ulei de ricin. Poți să-l combini și cu ulei de măsline.
Pa, pa.

| DeeaPustoaica a răspuns:

Pai nu are instructiuni? Bine...am inteles ca trebuie sa stai cateva ore dupa care clatesti.

| NimeniAlta explică:

@deeapustoaica: da..instructiuni...scrie ca e laxativ si atatlaughing

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Fiica mea statea toata noaptea, a doua zi se spala. A facut aceasta de 2 ori pe saptamana, timp de 3 luni, 3 luni pauza si repeta... un an a facut acest tratament, parul a crescut mai des cu radacina sanatoasa.