| Bubuletz a întrebat:

Pareri pro sau contra pierce-uri. Vreau sa imi raspunda cei care au pierce in buza.Cum este cand iti dai doare? se infecteaza? pot aparea complicati? cine imi poate da detalii? Si as mai vrea si pareri pro sau contra...Si nu nu vrea un pierce doar pentru a fi mai frumoasa este pur si simplu o nebunie de-a mea.Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| Kittynika a răspuns:

Prietena mea cea mai buna are in buza, si l-a facut ea singura cu anestezie. Dupa ce a trecut anestezia o durea foarte putin, suportabil, pana s-a vindecat isi dadea cu spirt sa il curete de acea coaja care se depune pe el.Eu am in buric eu mi l-am facut la spital la chirurgie, tot cu anestezie, m-a durut putin dupa ce a trecut anestezia si pana s-a vindecat ma mai durea cand ma loveam din greseala.Eu sunt PRO piercinguri...si chiar de eram contra cine sunt eu sa comentes si sa-i jignesc pe cei cu pierce si tatuaje mai degraba cey care comenteaza anapoda mi se par niste prosti.fiecare face ce vrea cu corpul lui.

13 răspunsuri:
| BRoxana a răspuns:

Nu exista pro sau contra faci ce vrei cu corpul tau frate rolling eyes adica daca tu vrei sa-ti pui acu un pierce in cap iti pui rolling eyes, ma rog, in zona fetei e putin mai aiurea pentru ca daca te plictisesti de el iti ramane gaura care se astupa mai tarziu ma rog, te duci la un salon vezi care-ti place, infectiile la pierceuri sunt cand le faci acasa cu un ac si spirt si atathappy in rest rar ...acum tu stii daca te lasa parintii si etc

| doar.pt.voi. a răspuns:

Sunt probig grin si eu am 6 in urechea stanga, 5 pe dreapta si unul in nasbig grin

| Cherry56 a răspuns:

Contra:
-arata oribil + moda piercingurilor a apus de moooolt
-te poti infecta, lua boli sau pot aparea alte complicatii
-parintii, profii (unei colege de-ale mele i-a scazut nota la purtare pentru asta) si persoanele din jurul tau nu te vor privi cu cei mai dulci ochi si vei avea acel statut de golanca automat chiar daca nu esti
-este o faza trecatoare, la 40 de ani nu te vei duce la servici ca piercingu insa te vei duce cu gaura care nu se va vindeca complet niciodata si va arata urat
pro:
thinking nu exista dupa parerea mea.

| Roxy a răspuns:

Pai eu sunt probig grin
Atata timp cat areti bine cu pierce-ul de ce nuh?devil
Eu mi-am facut singura(si eu sunt mai dusa de felul meu). si doare. dar e suportabilbig grin
Pai te poti infecta.doar ca putin mai greu deoarece saliva are anumite bacteri(din alea de treaba care curata mizerile si fac tot felul de treburi prin noi)care nu prea lasa sa se intamle asta daca ai o igiena corectahappy
Adica sa iti clatesti gura dupa fiecare masa cu apa de gura, in primele 2 saptamani sa iei niste pastile anti-inflamatoare sau anti-bacteriale sa reduci riscu infectiei, sa il cureti corect(sa inmoi un servetel curat in apa cu sare si sa il ti pe rana 2-3 minutebig grin.si ca sa se reduca umflatura poti sa sugi un cub de gheata sau sa bei apa recehappy...Si eu am avut. dar l-am scos.am crescut si nici nu imi permite sportul pe care il facangry...
Take care!:*

(ehhh.nu bea alcool sau lapte in perioada asta ca i mai mare riscu infectiei)big grin

| Aenoenienanonim a răspuns:

Contra tongue

| Crisyy a răspuns:

Pro. te doare un pic cand iti dai gaura dar asta e suporti.se poate si infecta dar daca ai grija cu ce iti dai gaura o sa fie binehappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pro frate! Ideea e ca profii sunt prosti si comenteaza straight face
. Am probleme la scoala ca am pierce-u in buza.Colegii nu ma considera chiar un ciudat. Dar in rest e super tare cu pierce.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sal cs sv zm.illegal.ro pls va asteptam

| niknip a răspuns:

Nu iti recomand sa iti faci, mai ales in anotimpul rece, se va inchide mai greu si te va durea mai tare din cauza frigului locul gaurit.Sunt contra happy!

| ANNAx44 a răspuns:

Pro love struck

| BoObLe a răspuns:

Sunt Pro!

| alexbhasiatat a răspuns:

Pro! normal ca pro! am in buza 1 pierce. Am avut putine probleme cand l-am pus dar nu am avut probleme mari cu infectii! La scoala e cam aiurea dar in rest e tare

| pitiiiiiiiiic a răspuns:

Pro: eu am avut si in buza si in spranceana si acum my am doar 6 in urekea stanga 2 in dreapta si 2 in limba deci fa-ti dk vrei app nu doare