| ladyx a întrebat:

Parul meu este foarte moale si mereu pufos mai ales dupa ce il spal, ce pot face sa nu mai fie astfel?

11 răspunsuri:
auran
| auran a răspuns:

In cazul in care folosesti balsam, nu-l mai folosi...

| Leea1234 a răspuns:

Sa stii ca nu fac misto!
e o metoda pe care sigur nu o vei folosi!
dar eu ti-o spun oricum!
sa te tunzi 0!
fiul meu avea parul exact ca in descrierea ta, l-am tuns 0 si nu numai ca i s-a intarit firul de par, dar s-a si indesit!

| kathessa a răspuns:

Da-l cu spuma.

| Ξ ╚»◘ мєℓ²y ◘«╗ Ξ a răspuns:

Dc, nu ti place sa fie moale? mie mi ar placea sa l am moale dar...nu prea il am si habar'n-am c poti face sa nu l mai ai asabig grin

| julliano a răspuns:

Incearca sa folosesti metoda descrisa de mine aici:
http://www.tpu.ro/sanatate/cum-sa-scap-de-matreata/
Nu vei face nici matreata, parul va luci natural si se inaspreste putin.

| ladyx explică:

Da, folosesc si balsam

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dupa ce te speli poti aplica o masca de par pentru regenerarea firului de par si astfel cu ajutorul unui fixativ sau spume de par ai dai o forma!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vorba cuiva de mai sus: nu folosi balsam. Iar daca il folosesti el se pune NUMAI pe lungimea parului pana la varfuri exceptand radacina. FF important! Deci nu la radacina. Daca nu-l folosesti, sampon si masca( 1 data la saptamana) si eventual un spray de par cu care sa-ti netezesti firele rebele. Daca parul tau nu e chiar drept drept din nastere, poti sa ti-l pui pe bigudiuri (nu folosi ondulatorul ca il agresezi si mai tare) si il tapezi finut sa aiba volum sus.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Chiar habar n-am, am aceeasi problema m-am cam saturat de asa ceva nu ma stiu ce sa fac... sadsadsadsadsadsad

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Esti nebuna > toate fetele isi doresc par pufos

| funnymantm a răspuns:

Pei balsamul il face pufos tongue. dar de ce nu mai vrei sa fi asa sad e fain sa fi cudly si fluffy tongue