| Georgianna3723 a întrebat:

Pentru dr. Valentina Boboc: Ce pot face pentru innalbirea dintilor, fara a apela la tratamente stomatologice(exceptand spalatul pe idnti de 3 ori pe zi pe care il fac, dar fara nici un ajutor)?

Răspuns Câştigător
| MissD a răspuns:

Cea mai rapida si usoara metoda prin care iti poti mentine dintii albi este guma de mestecat, spun doctorii stomatologi de la Hollywood. Mesteca guma dupa fiecare masa (mai ales daca ai baut vin/cafea sau ai mancat fructe de padure) si in acest fel o sa "incurajezi" productia de saliva, indepartand petele inainte ca ele sa apara.

1 răspuns: