| andreea7520 a întrebat:

Pentru fetele cu sâni mici, sunteţi mândre de ce aveţi sau din ce în ce mai complexate de lucrul acesta? V-aţi pune vreodată silicoane? Eu una sunt puţin complexată, am sânii micuţi, sunt mică şi la vârstă şi ştiu că cu timpul vor mai creşte, dar ştiţi... adolescenţa asta...

Răspuns Câştigător
| Emeraude a răspuns:

Atata timp cat te simti bine in pielea ta si nu consideri acest minus (care in timp se va transforma in plus) un handicap, atata timp cat te poti bucura de viata si de ce-ti ofera ea, nu vad de ce ar trebui sa te simti complexata! Vei fii mult mai apreciata pentru inteligenta, comportament, delicatete, decat pentru sani, asta daca iti propui o viata decenta! Am intalnit destule fete cu sanii mici si stii ce? Mi se pareau mult mai fericite decat altele cu sanii mari, care se plangeau de dureri si de faptul ca nu-si mai pot duce "povara" (asta dupa ce unele isi pusesera silicoane mai mari decat ele!).
Important e sa ai incredere in tine, sa fii constienta de abilitatile tale! Si-n plus, vremea nu e pierduta, esti intr-o perioada continua de modificari, peste cativa ani sunt sigura ca vei avea sanii de marimea potrivita!
Eu n-am avut niciodata, in adolescenta, sanii nici prea mari, nici prea mici, am incercat (si partial, reusit) sa scot in evidenta ceea ce am considerat eu ca e mai frumos la mine, nu neaparat sanii... Mult succes!

14 răspunsuri:
mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Eu zic sa iti cumperi sutien cu bureti happyDaca vrei sa para mai mariwinking

| Alisa a răspuns:

Decat sa ai niste sani pe care nu poti sa ii duci si sa iti provoace dureri, este foarte bine sa fie mai micuti. nu trebuie sa fi complexata, fiecare este asa cum l-a lasat Dumnezeu.

Nu mi-as pune silicoane, deoarece sunt multumita, asa cum sunt.
Nu iti mai face griji, stai linistita, ca acum te dezvolti, si vei vedea peste cativa ani, ce bine o sa te simtit. pupici:*

| TutiQ a răspuns:

N-ar trebui sa fii complexata. Daca spui ca esti mica inseamna ca te vei mai dezvolta. Nu-ti fa griji.

| diva1223 a răspuns:

Eu astept sa mai treaca un an sa-mi fac o operatie. ma simt foarte complexata. sunt slaba, arat bine, dar imi lipseste ceva sa arat superb!big grin

| AlexiaB a răspuns:

Da si eu am sani mici si am 15 ani.straight face
Bine nu foarte mici.happy
Dar totusi ssunt complexata de acest lucru.straight face

| AlexiaB a răspuns:

Du-te in oras si cauta sutien cu burete.happy

| georgiana a răspuns:

O sa iti creasca stai linistita, mai ai timp big grin

| georgiana a răspuns:

Gasesti in oras sutien cu burete( push-up) care mascheaza putin sanii mici.

| SexyChick a răspuns:

Hei :*
si eu am sanii mici si recunosc pana acum un an eram complexata de chestia asta straight face
dar am vazut ca nu asta e lucrul cel mai important in viata happy
oricum mai am timp sa imi creasca am de abia 16 ani si la fel si in cazut tau o sa iti creasca! depinde si de mama ta cum ii avea...asa o sa ii ai si tu dar nu e o regula tongue silicoane nu mi-as pune... mi-e frica de operatie si nu as da atatia bani pentru un moft pana la urma cine te place te place asa cum esti nu pentru o pereche de sani straight face te pup :*

| UndercoverGirl_1581 a răspuns:

Recunosc ca si eu am sani mici, desi am 17 ani nu mai da semne sa se dezvolte, sa se umple mai multbig grin insa nujt cred ca e o chestie genetica, si mama are sani mici, nho acum dumnezo nu-i vina mea ca am sani mici, sunt ai mei si sunt buni si asa, desi nha uneori ma mai uit si eu la cate un decolteu generoslaughing nu-i critic pe baieti, bine ca la mine nu va uitati ca va umflam botulaughing

| dada_2571 a răspuns:

La mine e exact invers, cred ca le am prea mari...si ma simt destul de complexata uneori. Am 14 ani, deci sper ca voi scapa de complexe in curand.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lasa ca iti trece, asa eram si eu la varsta ta.Mai tarziu o sa te mandresti cu ce ai.Cand aveam 16 ani mergeam cocosata din cauza asta, acum nimeni nu mai are ce am eu, ar trebui sa imi fac o asigurare, pentru ce am -altele platesc bani grei laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asa am sperat si eu a creasca, si am 25 de ani si...sunt mici

| anda1313 a răspuns:

Sa iti povestesc ceva. Am sanii mari si i-am considerat un atu pana la un moment dat. Intalnesc un barbat care imi place si sigura pe mine si de ce mi a dat mama natura o cupa D sanatoasa, la un moment dat el spune: "imi plac sanii mici". Situatie jenanta si pentru prima oara mi-am dorit sa am doua numere mai mici la sutien. Deci nu are rost sa fii complexata, sunt barbati carora le plac sanii mici.