| CaRaMiDa a întrebat:

Pepenele ingrasa? ?

Răspuns Câştigător
| mary4567 a răspuns:

Daca vrei sa mananci cat mai putin pepenele te poate ajuta. Daca mananci inainte de masa pepene, iti va pieri pofta de mancare deoarece el contine 95 la suta apa si iti va umple imediat stomacul. Sper ca am fost de ajutor.[app : dai fundita? ]

17 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Da. Orice fruct care are zaharuri ingrasa. Depinde si cata energie consumi. Daca alergi, faci sport nu ingrasa.

| Catrinn a răspuns:

Pepenele NU ingrasa, contine multa apa (~95%) si ajuta in curele de slabire. Sper ca te-am ajutat! happy

| AmandytaErhan a răspuns:

Din contra iti da vitamine si pentru a contine multa apa iti face o piele frumoasa si nu ingrasa

| ddeeapisicuta a răspuns:

Fructele nu ingrasa

| AnnaSpiritualRavishment a răspuns:

Cred ca nu stii ce sa intrebi de asta ai intrebat faza... dude pepenele e plin de apa...de unde crezi ca te poti ingrasa?

| Alexutzaaaaaaaa a răspuns:

Nuuuuuuuu dincontra are multe vitaminelove strucklove strucklove struck

| SMA a răspuns:

E unul din alimentele care nu ingrasa!

| teo6dia4c99 a răspuns:

Pepenele contine FOARTE multa apa deci nu ingrasa nici daca mananci pana ti se face rau.

| Radu1 a răspuns:

Pepenele contine in mare parte apa deci nu ingrasa. Desigur ingrasa daca mananci foarte foarte mult dar daca mananci in limite normale NU.

| IDontCareeeeeeeeeeee a răspuns:

Nu ingrasa.doar ca nici prea mult nu e bun. Funda?

| GiGeLVaSiLe a răspuns:

Nu pepenele nu ingrasa deloc. asa ca stai linistit

| andreea97_3289 a răspuns:

Orice ingrasa daca mananci peste masura big grin Asa de la o felie 2 nu prea cred ca o sa te ingrasi

| rαluk a răspuns:

NU INGRASA! din contra oh go on o cunostinta a facut o "cura" de pepeni o vara si a slabitwinking

| Dinamovistu2011 a răspuns:



Pepenele verde este recomandat in dietele de slabire deoarece contine aproximativ 95% apa, are putine calorii si contribuie la detoxifierea organismului. O cura de slabire bazata pe alimentele pe care le-ai mentionat este destul de restrictiva si ar fi bine sa o urmezi pe o perioada de maximum 10 zile/luna. Ulterior ar fi bine sa introduci si alte alimente: peste la gratar, salata de legume si fructe. Succes!

In speranta ca ti-am putut fi de folos,

| Biutza_6893 a răspuns:

Nu,din cate stiu eu.

| corynna a răspuns:

Nu...absolut nu

| Cosmyna_6562 a răspuns:

Nu

Întrebări similare