| sumaya a întrebat:

Peste o saptamana verisoara mea are nunta, cum ma sfatuiti sa imi ondulez parul ca sa ma tina macar 2 zile? Voi cum va ondulati parul?(bigudiuri, moatze) si daca va faceti parul cu bigudiuri, vi le puneti pe parul ud? sau? help me plzz :*

7 răspunsuri:
mlm
| mlm a răspuns:

Incearca sa mergi la salon, acolo au fel de fel de solutii care iti va fixa parul sa stea si pentru 5 zile, parerea o poti cere si de la un stylist al salonului, vezi ce este mai de actualitate.Bafta multa si distractie placuta.

lolita
| lolita a răspuns:

Da, cea mai eficienta metoda este sa mergi la salon, dar daca totusi vrei sa te faci in casa, inainte sa-ti pui bigudiuri sa iti aplici putina spuma pe par, si dupa ce ti-ai scos bigudiurile sa aplici mai mult fixativ, sa nu fii zgarcitalaughing si la salon folosesc aceleasi metode. bafta!

| Farcas a răspuns:

Eu am parul lins tot timpul.Si daca mil fac ondulat cu ondulatorul in juma de ora mi inapoi stricat.Cand mil pun pe bigfudiuri, imi sta si 3 zile.fi atenta cum imi fac eu.ma spal pe cap seara si apoi inainte sa pun suvita pe bigudiu o ud putin cu bere.Chiar merge si tine foarte mult.Nu uita insa ca a doua zi sa te dai cu fixativ si sigur iti va sta...Succes

| sorina_9875 a răspuns:

Buna! o metoda eficienta este sa ti`l pui pe bigudiuri din acelea cu apa.nu e nevoie nici sa stai foarte mult cu ele .maxim 10-15 min si e de ajuns. apoi aplici fixativ sau daca ai niste solutie care se aplica inainte de placa.eu mereu ma fac asa si sunt multumita.

| sorina_9875 a răspuns:

Buna! o metoda eficienta este sa ti`l pui pe bigudiuri din acelea cu apa..nu e nevoie nici sa stai foarte mult cu ele ..maxim 10-15 min si e de ajuns..apoi aplici fixativ sau daca ai niste solutie care se aplica inainte de placa.eu mereu ma fac asa si sunt multumita.

| delia_6706 a răspuns:

Eu mi-l fac cu bigudiurilehappyE cam greu singura dar poate sa te ajute mama sau o pritena de a tahappySi bigudiurile trebuie puse dupa ce te-ai spalat si te-ai uscat cat de cat foarte uscat putin putin udhappy

| mihnea_5388 a răspuns:

Il uzi bine cu bere si apoi il pui pe bigudiuri. o sa ste lemn.winking