| anonim_4396 a întrebat:

Pleaseee ajutati-ma cum scap de acnee si puncte negree? [Funda]

6 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Îți recomand tratamente naturiste.
Pentru acnee/coșuri, fă o loțiune acasă din coajă de portocală rasă, amestecată cu foarte puțină apă, pentru ca lichidul să fie concentrat. Aplică-l pe față în fiecare dimineață și seară.
Pentru puncte negre, îți sugerez să faci în fiecare săptămână un peeling din mălai și zaț de cafea.
Acest amestec se va transforma într-o pastă abrazivă, numai bună pentru exfolierea zonelor afectate de puncte negre.
Baftă!

| christina94 a răspuns:

Argila! ( se gaseste la farmecie sau la plafar ).
bafta :*

| ingerpufos a răspuns:

pai in primul rand trebuie sa te demachiezi apoi poti sati aplici o masca cu 2 rosii pisate si o lingurite de miere de albine aplico pe fata las-o cam vreo 30 min si apoi spalate
crede-ma asta te va ajuta...eu ma procedat la fel si a dat roade...sau daca nu ia-ti ceva de la farmacie sau avon sau oriflame.kissfunda?

| Siimo a răspuns:

Pai in primul rand trebuie sa o curetii! Trebuie sa te demachiezi in fiecare seara chiar daca nu te-ai machiat. Dimineata poti folosi un gel spumant cu care sa te speli si o crema pentru. tenul gras :d. [ eu folosesc de la Avon Solutions Complete balance ] ca si eu am aceasta problema care imi da batai de cap in fiecare dimineataa! Si inca cevaa poti sa-ti cumperi de la farmacie masca cu argila care face minuni love struck.credema. e absolut =p~. Sper ca te-am ajutat :*

| Andra_8863 a răspuns:

Crema

| XDoctor a răspuns:

apa si sapun cu sulf parca