| PlesaStefy a întrebat:

Poate careva să-mi recomande cea mai eficientă metodă de creştere mai rapidă a părului (din propria experienţă)?... dau fundoi!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Foarte mult depinde si de ce mananci.
Eu mi-am facut multe chestii ca sa-mi creasca si intr-adevar,a crescut.
Am incercat cu ceapa, cu metoda inversa, cu fel si fel.
Mult consta in alimentatie.

Si...Cea cu ceapa.
La mine a functionat, dar miroase ingrozitor si sa vezi ce patesti pana o pui in par X_X.
Dai o ceapa pe razatoare si pe urma o pui intr-un tifon, ceva ca sa se scurga zeama aia, apoi o dai la radacini.
Uite si video :
https://www.youtube.com/watch?v=pfSPsS-V6n8

Saaau... Sau cu cartof.
Procedezi la fel ca si cu ceapa.

Metoda inversa cred ca e cea mai simpla, dar se face la nu stiu cat timp.
Trebuie sa te dai cu un ulei in par (eu am folosit de masline) si sa stai intr-un anumit fel.

Chestia e sa le combini. Sa nu faci la saptamana aceeasi chestie.

Poti in fiecare zi sa iti masezi scalpul ca asta ajuta.

Si...A propos, nu te luat dupa toti cu
" ulei de ricin
uleiul de ricin e cel mai bun"
E o prostie. Si asta ti-o spun din propie experienta.

Altceva... Poti face diferite masti.
Una care imi place foarte mult este asta:
https://www.youtube.com/watch?v=QoyMXEoS90A

Dupa ce te limpezesti poti sa amesteci jumatate de ceasca de otet de mere cu 3 casti de apa si sa te limpezesti sau la un litru de apa sa pui o lingurita de miere.
Mie imi place mai mult cea cu miere ca se descurca parul mai usor.

Ps. Nu uita de balsam.

3 răspunsuri:
| 13 a răspuns:

Ulei de ricin si miere. Cea mai naturala si mai buna metoda de a stimula crestearea unui par mare si sanatos. Documenteaza-te pe google. Poti sa iti cumperi masti de par, sampoane sau iti poti prepara tu singura compozitia. (eu asta iti recomand). Multe produse cumparate contin decat o cantitate mica de miere si ricin si trebuie sa cumpueri mai mult produs pentru acelasi rezultat care la-i avea mai repede si mai ieftin cu compozitia naturala facuta acasa. Oricum, bafta. ^_^

| kiri11 a răspuns:

Eu folosesc acest produs si sunt foarte multumita de el : http://centruldepromotii.com/frumusete/hairmastic-s-2502/

| Anaais a răspuns:

Uleiul de ricin e foarte bun