| Inocenta510 a întrebat:

Pometii cresc daca cresti si tu in varsta sau de ce cresc si cum? O procedura, un sfat, un ajutor, dar NU o consolare. Multumesc.

Răspuns Câştigător
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

E cam neclar ce anume vrei tu sa afli. Pometii cresc odata cu tine. Ai o anumita forma a fetei si acea forma ramane aceeasi, doar ca, normal, la 20 de ani, fata ta nu va fi de aceeasi marime pe care o avea la 5 ani. In fond, mainile si picioarele nu cresc pe rand, nu?

| Inocenta510 explică (pentru ardnaxur1961):

Da, multumesc, In sfarsit un raspuns oferit de un om normal. Eu ma refeream la colagenul acela sau ce este... Scade cu inaintarea in varsta si astfel ies mai mult in evidenta pometii?

| ardnaxur1961 a răspuns (pentru Inocenta510):

Ah...daca vorbim de varste foarte inaintate, da; pometii incep sa "cada", pielea devine, uneori, mai moale, oasele fetei mai vizibile, dar sunt convinsa ca mai ai mult pana atunci! laughing

| Inocenta510 explică (pentru ardnaxur1961):

big grin Vad ca esti ruxandra. Ei bine, eu-s pe aproape happy Dar nu ma afisez.

| ardnaxur1961 a răspuns (pentru Inocenta510):

N-am schelete prin dulap, asa ca putin imi pasa ca se prinde lumea cum ma cheama; sincer, imi place foarte mult numele meu si nu vad de ce l-as ascunde.

5 răspunsuri:
| ÁnΌMŀŠ a răspuns:

Buna.Pana la 20 de ani, intreg organismul se dezvolta, inclusiv pometii tai. Odata cu inaintarea in varsta, colagenuul din ei va incepe sa dispara si se vor 'lasa' sa zicem asa.
Sper ca te-am ajutat!