| Adrian666 a întrebat:

Pot sa iau proteine daca fac doar abdomene acasa? si cum se iau? au ceva efect negativ sau ceva? ca nu le am eu cu astea si as vrea sa se vada si la mine toate patratelelelaughing

5 răspunsuri:
| Vizitiul a răspuns:

Poti administra 4-10 comprimate/zi in 2-3 prize a cate 1-3 comprimate. Produs alimentar care furnizeaza organismului un important aport de proteine, vitamine de carente de proteine, vitamine, minerale, stres, astenii fizice si psihice, surmenaj. Abdomenul, o grupa de muschi foarte pretentioasa. Grija mare cu alimentatia, in special seara inainte de culcare, organismul de afla intr-o stare de repaus si nu poate arde caloriile. Deci, atentie sporita, a nu se exacerba cu alimentatia seara. Ti-as recomanda ceva, pentru partea inferioara a abdomenului sunt necesare alergari zilnice a cate 20 de minute (alergare usoara si constanta, care duce la transpiratie, prin urmare elimini eventualele surplusuri din zona abdominala.) In legatura cu administrarea proteinelor, poti sa le iei cu lapte. Eu n-as da banii pe proteine, le-as aspira direct din alimente precum ouale, laptele, carnea etc.
Nu-i foarte greu sa aduci abdomenul la o forma estetica, mai grea este conservarea. Oricum, multa bafta si ambitiewinking.

| Vizitiul a răspuns:

Poti incepe cu exercitii usoare, nu exacerba. De ce spun usoare? Pentru ca e posibil sa intervina febra musculara, automat, aproximaitv o saptamana esti inapt. Poti incepe cu 4 serii a cate 20 abdomene pe zi. Iti vorbesc din proprie experienta si nu plasmuiri anonime.

| hugo a răspuns:

Da... fa cum a spus Dany si o sa ai rezutate 0. daca iei proteine trebuie sa lucrezi tot corpul...degeaba faci patratele daca nu esti in stare sa ridici o fata de la pamant, sper sa intelegi sensul explicatiei!

| Adrian666 explică:

Deci fara proteine e mai bine... bun atuncia cam ce as putea sa mananc zilnik ca sa am multe proteine.si cum as putea sa fac seriile de abdomene? daca se poate si un id sau ceva sa vb mai bine va multumesc

| GorgosIonut a răspuns:

Hugo are dreptatesmug