| PasolAlesia a întrebat:

Pot să-mi lipesc unghiile false cu picătura sau dacă fac asta s-ar putea să mi-se *topească* unghiile naturale?

Răspuns Câştigător
| lucianMKSro a răspuns:

Lipirea unghiilor false cu cianoacrilat, indiferent de denumirea comercială a adezivului (superglue/picătura ) nu este recomandată și poate fi periculoasă. În primul rând cianoacrilatul irită pielea din jurul unghiilor putând cauza roșeață, mâncărime și în cazuri extreme chia și arsuri chimice. În plus cianoacrilatul va deterior suprafața unghiilor tale naturale iar atunci când încerci să îl îndeepărtezi vei deteriora și mai mult unghiile naturale.

3 răspunsuri:
| ioana748 a răspuns:

Distrugi unghiile naturale.

Răspuns utilizator avertizat