| CrisAli a întrebat:

Poti fi model daca ai doar corp frumos? Am o colega care acum cateva zile a fost acceptata si a pozat la Royal Models cu toate ca are o fata straight face si e si neagra straight face doar corpul il are frumos. Deci poti ajunge model doar cu un corp frumos?

4 răspunsuri:
| blaablaablaaa a răspuns:

Buna, raspunsul este da, ideea este sa stii unde sa te duci si pe cine sa cauti.

| Asy3 a răspuns:

Buna.Fata nu prea conteaza in lumea modei pentru ca de cele mai multe ori este acoperita me machiaje extravagante, in schimb daca ai cateva kilograme in plus nu ai cum sa ascunzi de aceia se pune accentul mai mult pe corp si nu pe fata.De asemenea conteaza atitudinea sa stii sa mergi pe tocuri sa stii sa pozezi sa exprimi ceva anume.

Răspuns utilizator avertizat
| BiuL a răspuns:

Depinde intelegi prin model mi se pare sincer ca toate is "modele" in ziua de azi, cine stie pe unde. Ba unele is grase, ba mici, am vazut tot felul de specimene, si multe urate, in fine alea nu sunt modele, modele sunt cele care au prezentari prin Beijing, New York si asa mai departe nu astea care se fataie dezbracate prin mallurile noastre.