| 4b a întrebat:

Poti sa fi in forma fara a practica sport?

Răspuns Câştigător
| seby005 a răspuns:

DA asta depinde de structura ta care a fost mostenita genetic in cea mai mare parte,dar depinde si de alti factorii ex(starea de spirit,alimentatie, rezistenta la stres, mediul in care lucrezi si locuiesti si multe alte) dar in ziua de azi factori mentionati mai sus find tot mai absenti este indicat si sportul.o zi buna pa

7 răspunsuri:
| KiddFaraSentimente a răspuns:

Daca corpul tau a fost dintotdeauna atletic si mananci si macare corespunzatoare, da, dar altfel, nu.

| Fara a răspuns:

Nu, da de fapt depinde si cum te hransti... de ex daca mananci numai mc si nu faci sport, intr-un an ajungi in asa fel incat nu poti sa mai dai inapoi niciodata. daca te hranesti sanatos, mananci fructe, legume, carne fara grasime, etc esti sanatos... acum nu stiu ce sa zic ca daca vrei sa ai abdomen sau muschi la picior sau la mana fara exercitii nu reusesti niciodata

| withoutmoney a răspuns:

Da! Faci sex! sau mananci cumpatat si faci plimbere dese si lungi! Dar tot e bine sa te misti putin mai mult din cand in cand.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De la natura, da. Mancand sanatos.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bineinteles ca Da.Important este sa nu ai o viata sedentara.Iar daca si MAMA natura te ajuta...vei fi chiar in mare forma.MULT noroc.

| adryana_6677 a răspuns:

Mananca cat mai multe fructe,bea multa apa, mananca legume si evita prajelile, pizza si tot ce e fast-food si daca vrei ai putea merge pe jos macar 30 de minute pe zi. sper ca ti-am fost de folos.

| Alice_9782 a răspuns:

Poti.fara sa faci sport de performanta.Dar trebuie sa faci macar putina miscare pe zi si sa ai o alimentatie corespunzatoare.winking