| anonim_4396 a întrebat:

Prefer epilatul in zona intima cu ceara, dar nu am mereu rabdare sa creasca pentru a`l lua din nou, asta e singurul defect al acestei metode. Imi place o piele fina, neteda, mereu, iar pentru epilatul cu ceara trebuie sa astepti o anumita lungime. Voi ce metode utilizati? Ce trucuri aveti? Ce recomandati?

Răspuns Câştigător
| Be12345 a răspuns:

Crema depilatoare de la avon iti lasa pielea fina neteda si hidratata. o poti folosi oricand! partea buna:nu iti raman iritatii sau parul nu creste pe sub piele

2 răspunsuri:
| Madalichka a răspuns:

Am folosit mereu lame pentru barbati si niciodata nu am avut vreo iritatie si nu m-am taiat. Si nu inteapa chiar de a doua zi. Dar ajuta daca zona e umezita. Nu-mi place sa fac spuma (ca la barbierit laughing ) ca nu mai vad pe unde rad. Iar crema de epilat irita zona, e prea sensibila pentru a fi arsa.

| danaG a răspuns:

De fiecare data cand fac dus sau baie, ma epilez, cu aparatul(gen bic). e ok, dar uneori ma irit. poate o epilare cu crema depilatoare ar fi mai potrivita!?