| biancaandreea a întrebat:

Prietenul meu m-a invitat la banchetul lui, termina clasa a 12-a.Este la un profil de sport si are mai multi baieti in clasa.As vrea sa merg, doar ca nu stiu cu ce sa ma imbrac.Parintii mei au probleme cu banii.Imi puteti da cateva sfaturi despre cum as putea improviza?

10 răspunsuri:
| rebb a răspuns:

Poti sa te imbraci cu haine care le ai deja, sau eventual sa iti iei doar un obiect vestimentar. De exemplu te poti incalta cu niste sandalute cu toc sau sa iti cumperi daca nu ai. In rest ...niste pantaloni skinny sau o fusta si un top dragut.Iti poti cumpara doar accesorii noi, daca vrei.happy

| Derye a răspuns:

Pai depinde de ce ai in garderoba.

| 16.laura.16 a răspuns:

Andreea eu te sfatuiesc sa nu te duci. Lasa-l sa se distreze pentru ultima oara cu colegii sai. Astfel nu faci un efort financiar si ii acorzi si lui libertate!

| LittleandLiars a răspuns:

Puti sa imprumuti o rochie de la o prietena si o pereche de papuci cu care crezi ca ai putea sa te asortzeiwinking

Coafura sa te ajute o prietena sau o prietena dea unei prietene ori poti sa ti-l faci pe bigudiuri si sa ti-l lasi pe spate punandu-ti o clamita pe o parte

Iar accesoriile poti sa ti e ei tu care iti placwinking

Succes si distractie placutawinking

| alessia5158 a răspuns:

Mai buna decat solutia"improvizatului" este solutia "imprumutatului "de la o prietena/colega cu aceleasi masuri ca si tine.

Janina
| Janina a răspuns:

O rochie si cu ceva tocuri rezolvi problema!
un machiaj discret, nu prea incacat.
si o coafura cu bucle lejere si gata, esti frumoasa!

Răspuns utilizator avertizat
| Nimic special a răspuns:

Poti sa te faci frumoasa cu tot ce ai acum fara sa-ti mai cumperi ceva. Sau daca ai o prietena mai buna cere`i ei ceva care iti place si-ti sta bine.

| ---koko--- a răspuns:

Incearca sa combini hainele pe care le ai in dulap. Da-ti drumul la imaginatie.In caz ca m-ai ai nevoie de ceva poti apela la o prietena sa iti imprumute dar ai grija cand imprumuti un lucru sa il restitui asa cum l-ai luat.

| anad a răspuns:

Sigur ai in garderoba o tinuta mai de gala care-ti e draga! Poti s-o imbraci linistita, chiar daca ai mai purtat-o, ca sigur nu stie lumea acest lucru si tu te vei simti frumoasa! Daca vei improviza ceva, tot timpul vei fi obsedata daca se potriveste sau nu tinuta!