| habibita05 a întrebat:

Primeste fundita cine ma ajuta cu niste idei de masti facute in casa pentru PARUL BLOND.

2 răspunsuri:
| AnaBejenaru a răspuns:

2 linguri ulei ( caldut ) de masline, o lingura de miere si un galbenus de ou.
Aceasta masca o aplici pe parul uscat dupa care iti pun o folie si un prosop pe cap si astepti jumatate de ora, dupa care te speli cu sampon.
Lasa parul ffff lucios, matasos si hidratat.

Ou, lamaie, cateva fiole de vitamina B si efectul e garantat..par hranit, fara probleme.indiferent de culoare
Daca parul tau este extrem de uscat, fa o maioneza sau aplica pe el niste iaurt neindulcit. Mai poti folosi si banane zdrobite, mango si avocado. Oricare dintre aceste elemente ai alege, lasa-le sa actioneze pret de 30 de minute inainte de a te spala.

| Bratzz a răspuns:

Din moment ce ai scris cu majuscule "PAR BLOND" ma gandesc ca ai vrea sa obtii par blond. La chimie am invatat ca lamaia face parul sa se deschida, adica sa fie mai blond, iar intr-o carte am citit ca ceaiul de musetel, la fel, deschide parul. Iarna trecuta am vrut si eu sa fiu mai blonda si mi-am facut mai intai o "masca pentru par" -atentie parul trebuie sa fie curat inainte-. Am stors doua lamai, iar zeama obtinuta am intins-o pe tot parul. Am stat asa vreo 45 de m inute (e necesar sa stai intre 45 min si 60 min)dupa care am clatit cu apa, l-am dat cu balsam si l-am clatit din nou cu ceai de musetel foarte bine (ceaiul trebuie sa fie strecurat.). La cateva spalari am obtinut rezultate vizibile. Apropo eu nu eram foarte inchisa la par. Eram satena cu cateva fire blonde happy. Sper sa mearga si la tine :*