| rallu_5150 a întrebat:

Pt fete: Am tenul uscat. si alocuri, cosuri nu foarte vizibile. vreau o piele fină, mată. Ce fond de ten este cel mai bun in combinatie cu pudra? pentru a avea un ten mat. (firme, preturi) Tin sa specific că, am tenul gen Andreei Raicu. intre deschis-inchis. Si ce fard de zi s-ar potrivi cel mai bine? Multumesc.

Răspuns Câştigător
| jesika a răspuns:

Buna!
Incearca sa faci o "cura" cu apa termala de la Vichy pentru regenerare celulara, foloseste si seara si dimineata, pe un ten curat, dupa ce te demachiezi.Foloseste un fond de ten fluid si o pudra translucida(pulbere), cu minerale ar fi cel mai indicat pentru problema ta...La a doua intrebare, te sfatuiesc sa folosesti contrastele, culorile complementare. Daca ai ochii caprui, poti folosi orice nuanta de fard

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

-Daca ai ten uscat si pe alocuri si cosuri fa o pauza sa se vindece (cu crema de galbenele cel mai sigur ), aplica ceva creme pentru ca tenul sa se hidrateze (nivea ), dupa vreo doua luni poti aplica si fond de ten.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
În primul rând trebuie să-ţi tratezi acele "mici coşuri" şi ulterior să dai cu un fond de ten hrănitor şi o pudră cu minerale.
Pa, pa.

| adika a răspuns:

Eu zic sa folosesti asa ceva inainte de fond de ten:
http://www.exposhop.ro/....../index.cgi
sau: http://www.exposhop.ro/....../index.cgi